Greeny Mind
Bine ai venit pe forum! Te rog sa te inregistrezi, sau daca esti deja membu al acestiu forum sa te conectezi. Multumesc!
Greeny Mind

Think Green!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Povesti de groaza

In jos 
AutorMesaj
~Juluka~
Admin
Admin

feminin Scorpion Numarul mesajelor : 445
Data de inscriere : 15/03/2009
Varsta : 22

MesajSubiect: Povesti de groaza   Mar Apr 21, 2009 10:29 am

Va plac povestile de groaza?
Daca da, aici este locul perfect pentru a le citi sau sa le posta.

Incep eu..

Este Sambata.Orologiul din centrul orasului Vaslui bate ora 12 noaptea.
Strada este pustie.Doar 3 persoane abea se disting in lumina slaba a felinareoor.Suntem noi:Eu, ,Alexandra si Ana.Ne aflam in fata Deliciei , un restaurant ce a ars cu mult timp in urma , cu gandul de a intra.In fata noastra se afla o fereastra pe care ne cataram , pentru ca urisle sunt incuiate.Dincolo de acea fereastra se afla un hol ce duce spre baie si spre restul cladirii.Intram in baie , unde observam ca WC-urile si chiuvetelesunt sparte , si este apa pe jos.Teama crestea in noi cu fiecare clipa cu care stateam mai mult acolo.In acel moment , cand ne pregateam sa iesim din acea baie , Alexandra a simtit ceva picurand pe umarul ei.Ne-am hotarat sa ne uitam toate in sus pentru a descoperi sursa , si asta am si facut.Dar am vazut ceva ce cu siguranta nu ne asteptam:deasupra capetelor noastre se afla trupul mutilat al unei persoane spanzurate de lustra.Am tipat intr-un glas cat ne-au tinult plamanii si am luat-o la fuga pentru a iesi de acolo...Dar surpriza!Fereastra pe care intraseram era incuiata.Singurul lucru pe care il mai puteam face era sa cautam alta iesire.Am intrat in camera centrala.Flacariler si-au lasat mult amprenta in aceasta camera , innegrind totul in jur.Speriate deja , am vazut ca pe peretele din spatele tejghelei scris cu ceva rosu:”Aici ti-e sfarsitul!Vei muri , iar numele ti se va scrie pe peretii acestei camere!”Ne-am uitat pe pereti si am descoperit ca intr-adevar pe ei erau scrijelite mai multe nume.Dar ne-am gandit ca poate e doar o gluma proasta , si ne-am urcat pe tejghea sa vedem daca scrisul este facut cu sange.Ana a fost prima , eu a doua , iar Alexandra a ramas in spatele nostru.Dincolo de tejghea se vedea ceva miscandu-se in intuneric , asa ca nu am avut curaj sa pasim acolo.Am indreptat lanternele in intuneric spre locul cu pricina si am observat cu stupoate ca cei ca se miscau erau niste sobolani ce se hraneau din cadavrul unei fete ce parea a fi cam de varsta noastra.Astfel am descoperit ca scrisul de pe perete este facut cu sange ,si ca apartinea acelei fete.Ne-am intors catree Alexandra cu fetele albe ca varul , si am refuzat sa-i spunem ce vazusem.
Entru a mesge mai departe trebuia sa trecem printr-un culuar ingust ce dadea spre bucatarie , mansarda si pivnita.Usa bucatariei era scoasa din balamale si pe suprafata ei se distingeau multiple zgarieturi.Am intrat.Aerul era inabusit, si era un miros greu de suportat.Faianta de pe pereti era umeda.In capatul bucatariei se afla un aragaz , iar la cativa pari de el un frigider.Pe aragaz era o oala in care fierbea ceva.Am rificat capacul cratitei,surprinse de ce vedeam.In oala se aflau organe interne ce pareau a fi omenesti.Am scapat capacul din mana,producand un zgomot puternic.Alexandrei i se faci sete , asa ca se gandi ca in frigiderar putea fi o sticla cu apa rece, si deschise frigidserul.Insa acolo nu era apa.Zsingurul lucru care se afla i frigider era un cap de femeie.Alexandra tranti usa frigiderului cat putu de tare , si am luat-o la fuga cat am putut de reede.Cand am iesit din bucatarie am observat ca Ana nu mai era cu noi.Dar n-am avut destul curaj incat sa ne intoarcem acolo.Am urcat scarile spre mansarda cu speranta ca ne vom reintalni.Usa de sus era intredeschisa,asa ca am inpins-o incetisor.Cand am pasit inauntru am simtit ceva moale sub picior,insa nu m-am uitat sa vad ce e , crezand ca e doar un covor.Am indreptat lanternele spre tavan,unde erau spanzurate mai multe persoane.Ne-am apropiat de ei si am observat ca pe cativa dintre ei ii cunosteam.Era acolo si profesoara noastra de desen , ceea ce insemna ca zvonurile ca iesise la pensie erau neadevarate.Ne-am hotarat sa plecam de acolo pentru ca nu era nici o iesire , cand am aflat pe ce calcasem:pe cadavrul mutilat al colegei noastre , Aa.Ne-am speriat mai rau ca niciodata si am luat-o la fugape scari.Am coborat pana in pivnita.Acolo erau numai lazi.Am auzit niste voci stranii , asa ce am ramas dupa acele lazi.Nu am inteles prea bine ce spuneau,dar din cate am vazut noi pareau a fi satanisti.Am incercat sa ne furisam inapoi pe scari , insa am fost descoperite.Au inceput sa alerge dupa noi, si am si fost prinse.Dar cand credeam ca nu mai avem scapare , ei ne-au dat drumul din stransoare si au facut un pas in spate.Nu stiu de ce , dar nu am ramas acolo ca sa aflam.Am luat-o la fuga.Am urcat scarile,am trecut pe langa usa deschisa a bucatariei,pe langa tejchea , iar Alexandra s-a oprit in acea camera,facand niste ochi mari.M-am uitta si eu in acelasi loc pe care il tintise ea cu privirea si am ramas surprinsa:Numele prietenei noastre era acum scrijelit pe unul dintre pereti...Dar pentru ca probabil satanistii venau dupa noi am luat un scaun din acea camera si am fortat cu el fereastra ,m pana ce am reusit sa o deschidem.Am iesit de acolo!In fata noastra Soarele se ridica pe cerul inpunecat.Nu ne venea sa crenam ca Ana nu mai era in viata.Am ramas cava timp acolo pnbtru a ne linisti si ne-am tot gandit care o fi fost motivul pentru care nnoi nu am patit nimic iar colega noastra da.Si atunc a venit si raspunsul nostru:Jos , pe asfaltul rece se afla cruciulita Anei,care probabil ii cazuse de la gat inainte de a intra.Am luat-o cu noi,si ne-am indreptat speriate spre casa.Nu am spus nimic despre cele intamplace parintilor nostri.Cat despre Ana...Politia a cautat-o tip de cateva zie , si pentru ca nu au gasit-o , au inchis cazul.
Povestea este fictiva, este scrisa de o tipa.
Sus In jos
http://greeny-mind.forumz.ro
kittiii.xD
Cool Girl
Cool Girl

feminin Berbec Numarul mesajelor : 356
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Povesti de groaza   Mier Iun 10, 2009 8:28 pm

buhuhuuu...
e tru rau Embarassed
imi place Embarassed

Este o poveste auzita, nu stiu daca e adevarata, dar e foarte spooky. Un barbat ce locuia intr-o vila, intr-o seara, vede la poarta sa o femeie. Era dragutza, imbracata intr-o rochie crem, frumoasa, iar lui i-a placut. A intrat in vorba cu ea, s-au inteles super bine, si au hotarat sa se mai intalneasca a doua zi, in acelasi loc, la aceeasi ora. S-au intalnit, au stat de vorba tot la poarta, penrtu ca ea nu dorea sa fie vazuta in localuri publice, el a aflat totul despre ea, adresa, tot. La despartire, femeii ii da sangele pe nas, iar el scoate o batista si i-o da sa se sterga. Femeia pleaca cu batista, promitand k va veni shi in ziua urmatoare. Insa aceasta n-a mai aparut. El este foarte dezamagit, insa incerca sa uite...Dupa cateva luni, nemaiputand indura dorul, se hotaraste s-o caute. Ajunge la adresa data de ea si afla, uimit, ca frumoasa doamna cu care a conversat era maritata....si...MOARTA de opt ani. Nu-i vine a crede, shi insista sa mearga la mormantul acestea, sa se convinga. Vaduvul este de acord, ba chiar sugereaza sa deshumeze corpul femeii,ca sa nu mai existe nici un dubiu..La cimitir ajung destul de tarziu...shi dezgroapa sicriul. Cand au deschis capacul...au vazut k femeia era intoarsa cu capul in jos, imbracata cu aceeasi rochie crem cu care a vazut-o barbatul..dar..si cel mai sinistru..tinea strans in mana batista plina de sange pe care acesta i-a dat-o...

:-ss
Sus In jos
do0olshe
Cool Girl
Cool Girl

feminin Pesti Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 10/05/2009

MesajSubiect: Re: Povesti de groaza   Mier Iun 10, 2009 9:04 pm

wow Neutral
eu am citit pe net k in orasul meu [ giurgiu :-@ ] a existat o intamplare dasta..nustu dak e adevarata sau nu..va dau siteul sa cititi Wink
http://mituriurbane.vira.ro/category/mituri-urbane/localizate/giurgiu/
În Giurgiu există un mit urban care spune că : Într-o zi un taximetrist era într-o zi normală de muncă. La un moment dat se urcă în maşină o tipă îmbrăcată în mireasă care îi spune taximetristului să o ducă pe str.Nicolae Titulescu în faţa unei case mai vechi. Ajunşi acolo, tipa îi dă taximetristului verigheta pentru că nu avea nici un ban la ea. Ieşit din tură, taximetristul îi arată verigheta unui prieten, care, auzind numele tipei, îi spune că aceasta este moartă de cateva zeci de ani, s-a sinucis atunci când, odată ieşiţi din biserică, pe soţul ei l-a călcat o maşină. Necrezând povestea, s-au dus împreună în locul în care fusese cu ea ziua şi au observat o casă părăsită. Atunci prietenul taximetristului l-a sfătuit pe acesta să îngroape verigheta în locul în care sunt îngropaţi cei doi din cimitirul Smârda, altfel va fi blestemat toata viaţa.

mie frica Neutral am fost pe strada nicolae titulescu si le.am intrebat pe niste fete de acolo si au zis k nu stiau.si ne.au aratat o casa la vrajeala si nu era aia. Neutral cik era alta mai departe. [ strada e cam lunga ]
Sus In jos
kittiii.xD
Cool Girl
Cool Girl

feminin Berbec Numarul mesajelor : 356
Data de inscriere : 09/06/2009

MesajSubiect: Re: Povesti de groaza   Sam Iun 20, 2009 9:18 pm

ciudat. :-ss

Doua fete colege de camera la un camin studentesc din cluj, prietene foarte bune trebuiau sa se desparta in week-end. Una din ele pleca acasa iar cealalta ramanea in camin. la o ora foarte tarzie cea care pleca acasa isi face bagajul si isi i-au la revedere.pe drum isi aduce aminte ca si-a uitat mobilul si se intoarce sa il ia. ca sa nu o mai trezeasca pe prietena ei care se culcase, intra in camera si nu mai aprinde becul; isi ia ce trebuie si pleaca.
Revenind de acasa din nou in camin gaseste politia in camera ei si afla ca prietena ei era moarta . Iar pe geam scria cu sange "SIMTE-TE NOROCOSA CA N-AI APRINS LUMINA!"
Sus In jos
Dolly
Integrated
Integrated

feminin Berbec Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 30/07/2009

MesajSubiect: Re: Povesti de groaza   Joi Iul 30, 2009 6:27 pm

Neutral asta de mai sus e chiar ciudata >.< ...cum adica sa se simta norocoasa ca nu a aprins lumina? :">
Sus In jos
Pirate. Queen.
Admin
Admin

feminin Gemeni Numarul mesajelor : 678
Data de inscriere : 25/04/2009
Localizare : Pe undeva pe langa Bucuresti,Prin Bucuresti sau sub Bucuresti.Romanica\:d/

MesajSubiect: Re: Povesti de groaza   Joi Iul 30, 2009 7:47 pm

Asta cu lumina e al naibii de..aiurea
Aia cu mitu din giurgiu Suspect
sincer?nu o cred.
De obicei is prima la demonstrat ca fantomele exista
Pe a Iuliei nu o citesc.
Data trecuta cand am citit povestile puse de ea am avut cosmaruri o saptamana

その惑星を保存自分を殺し
traducere

...si acum...treci la treaba!
Sus In jos
Dolly
Integrated
Integrated

feminin Berbec Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 30/07/2009

MesajSubiect: Re: Povesti de groaza   Joi Iul 30, 2009 9:56 pm

^ ciudat ^^'

well eu am vazut pe descovery 8-> la haunting cum o fantoma nu lasa o casa in pace..spiritul unei babe nebune Embarassed si au chemat preotul sa exorcizeze casa si spiritul a devenit si mai malefic...si saracii au trebuit sa se mute Sad
Sus In jos
Pirate. Queen.
Admin
Admin

Localizare : Pe undeva pe langa Bucuresti,Prin Bucuresti sau sub Bucuresti.Romanica\:d/

MesajSubiect: Re: Povesti de groaza   Joi Iul 30, 2009 10:33 pm

Ahauntingu nu ma sperie Laughing
mie mi-a placut aia
cu tipu care era obsedat de fata familiei care so mutat in casa :">

その惑星を保存自分を殺し
traducere

Sus In jos
do0olshe
Cool Girl
Cool Girl

feminin Pesti Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 10/05/2009

MesajSubiect: Re: Povesti de groaza   Vin Iul 31, 2009 3:38 pm

wow Laughing
mi'a povestit una ca a facut la ea acasa cu inca 2 tipe..
cum?
e cam greu de explicat ,dar va spun ca sa nu spuneti k nu credeti.. [ eu cand am auzit am innebunit de frica Neutral ]
> intr'un cerc scrii pe hartiute mai mici literele A - Z si in mijlocul cercului cifrele 0 - 9 si in mijloc un pahar. apoi spui cateva rugaciuni si te concentrezi si tii degetul aproape de pahar si asta se numeste ca vorbesti cu satana.. [ faza trebuie facuta in mai multe persoane si toti trebuie sa fie concentrati ]..pe alte hartiute in afara cercului: PA , NU , DA
cam asa se face..
si mi'a povestit ca la sfarsit trebuie sa ii spui PA PA PA ca sa plece si paharul se ducea intr'una la NU... nu vroia sa plece...si pana la urma a plecat...si urmarile: o tipa si'a spart capu' , a cazut cartea de rugaciuni + o iconita , iar cifra 5 din cerc era pe canapea...
Neutral
nu e poveste....e realitate Neutral
Sus In jos
Pirate. Queen.
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Povesti de groaza   Vin Iul 31, 2009 8:36 pm

^ in asta cred
desi
nu cred ca comunici astfel cu cel de jos
ci cu demoni/spirite

その惑星を保存自分を殺し
traducere

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Povesti de groaza   

Sus In jos