Greeny Mind
Bine ai venit pe forum! Te rog sa te inregistrezi, sau daca esti deja membu al acestiu forum sa te conectezi. Multumesc!
Greeny Mind

Think Green!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Rosaline Dark (some kind of fic)

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
north_will
Cool Girl
Cool Girl

feminin Balanta Numarul mesajelor : 260
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 23
Localizare : in panza timpului

MesajSubiect: Re: Rosaline Dark (some kind of fic)   Sam Iun 27, 2009 11:21 pm

acum daca ma gandesc mai bine Erick e cam nebun...eh nu ai ce face..are peste 2000 de ani... cred ca chestia asta ar afecta pe oricine fi el el vampir sau nu Question
Sus In jos
Diva
Moderator global
Moderator global

feminin Capricorn Numarul mesajelor : 682
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 24
Localizare : ~dark palace~

MesajSubiect: Re: Rosaline Dark (some kind of fic)   Dum Iun 28, 2009 3:04 pm

sunt deacord cu tine...anyway...nextu:

CAPITOLUL 11: Capăt de drum

Intrare din vest. Christine se apără. Cei 2 vampiri ieşiră la lumină.
Zenovia: Neh, Kane se pare că vom avea un festin pe cinste.
Ch: În visele tale poate.
Zenovia: Habar n-ai cu cine te pui. Kane!
Kane: Sunt gata.!
Zenovia sări spre Christine şi o trânti într-o cameră alăturată. La fel făcu şi Kane cu Julio. Christine ateriză într-un pat cu baldachin. Încercă să se ridice, dar a fost oprită de Zenovia. O ţinea de mâini şi stătea deasupra ei rânjind. Christine, nervoasă, o scuipă între ochi.
Zenovia: Pui de hienă ce eşti!
Mâna vampiriţei se făcu ca o suliţă.
Zenovia: Sayonara!
Christine strâmbă din nas şi o lovi în burtă cu putere. Vampiriţa se dădu mai în spate scuipând puţin sânge. Christine puse mâna pe pământ şi ieşi o sabie.
Ch: Cine râde la urmă, râde mai bine!
Zenovia sări spre Christine. Aceasta pară lovitura. Urmă o bătălie plină de nervi şi sudoare. Între timp în camera cealaltă. O cameră neagră. Julio îşi pierduse cămaşa. Se lupta cu ultimele puteri.
Kane: Eşti un duşman puternic.
J(zâmbi ironic): Şi tu la fel.
Kane: Hai să terminăm, ce zici?
Julio aprobă din cap. Kane sări spre el să-l străpungă. Julio făcu la fel. Amândoi se nimeriseră cu săbiile în abdomen. Julio scoase cu greu sabia. Făcu o mişcare şi îi scoate inima vampirului. Acesta răcni din tot sufletul şi se prefăcu în praf. Julio se ţinea de sabie. Auzi un răcnet puternic din camera cealaltă.
J: „Christine!”
Julio fugi repede în acea cameră. Christine o înlănţuia pe Zenovia cu ajutorul bvmagiei. Într-un final a putut să o omoare. Îl văzu pe Julio. Fugi în braţele lui.
Ch: Julio, eşti rănit!
J: Voi fi bine.
Christine puse mâna pe abdomenul lui şi îl salvă parţial. Îşi rupse o parte din bluza de sub armură şi îl bandajă.
J: Christine, nu trebuia!
Christine îi închise gura cu un sărut. Se uita în ochii lui.
Ch: Dacă e să mor, mor cu tine!
Julio îi zâmbi cald şi o îmbrăţişă. O bubuitură îi făcu să iasă din visare.
Ch: Ce-a fost asta?
J: Amy şi Eliza au nevoie de ajutor!
Ch: Să mergem!
Christine şi Julio au fugit spre locul unde erau Amy şi Elizabeth. Ele şi împreună cu zânele se luptau cu ultimele putrei. Alexander era foarte rapid.
Amy: Christine!
Amy veni în întâmpinarea ei. Vampirul le privi.
Alexander: Măi să fie. Se pare că Zenovia şi Kane au cam dispărut sau mi se pare?
Ch: Chiar nu ţi se pare!
J: La fel vom face şi cu tine!
Alexander: Asta rămâne de văzut.
Alexander sări cu sabia spre Julio. El ieşi în întâmpinarea sa cu sabia. Alexander i-a scos inima lui Julio. Se prăbuşi plin de sânge la pământ. Christine ţipă puternic. Alexander se duse la locul lui. Christine luă în braţe cadavrul lui Julio. Începu să plângă. Deschise ochii roşii de la plâns. Luă sabia de jos. Semnul îi apăru pe frunte. Se ridică. Alerga spre vampir. Trânti cu sabia în pământ şi o lumină slabă începu să-l cuprindă pe Alexander. Vampirul încercă să scape. Îşi aruncă sabia cu ţinta spre inima lui Christine. Eliza observă şi fugi să prindă sabia. Muri pe loc, străpunsă de aceasta. Christine se uită cu ochii mari.
Ch: Gata! M-am săturat!
Christine folosi o incantaţie şi formă o săgeată şi un arc din lumină. Alexander se uita fără nici o expresie, mai ales la semnul de pe frunte.
Alexander: „O stăpâna a bvmagiei şi alchimiei. Atât de tânără. Ar fi demnă de o soţie.”
Christine ţinti şi a tras. Aproape îl nimerise, dar el se adăposti în ultimul moment. Apăru în spatele ei, zâmbind.
Alexander: Madame, poate ai dori să încetezi şi să îţi fac o propunere.
Ch: În visele tale.
Christine se întoarce brusc şi încearcă să-l lovească pe Alexander, dar acesta barează lovitura şi o trânteşte de câţiva stâlpi. Christine se ridică cu greu şi scuipă puţin sânge. Christine ţipă şi fuge spre el. Alexander stă neclintit. Christine aproape îl străpunge cu sabia, dar el o străpunge în abdomen. Christine scuipă sânge şi îi aruncă o ptivire crudă. Cu ultima putere zâmbeşte spre cadavrul lui Julio.
Alexander: Ai fi putut fi o soţie minunată!
Ch: În visele tale, pui de demon!
Alexander zâmbi şi se pregăti să facă o ultimă mişcare asupra fetei, dar o sabie îi scoase inima afară pe la spate. Căzu mort la pământ. În spatele său se afla Amy murdară de sânge. Christine căzu şi ea aproape moartă. Amy o luă în braţe.
Ch(cu voce slabă): Ai grijă de sora mea, te implor!
Amy(printre lacrimi): Voi avea!
Christine zâmbi cu ultimele puteri şi muri. Amy o luă pe Christine şi o aşeză lângă Julio. Cu lacrimi în ochi plecă spre intrarea unde era Rosaline.

...~Aishiteru The GazettE~...
...I wanna pe mine cuz i love you!...and because I need you!...and because I feel you right here, with me...

Why does your pain touch me so? Surely It's because I was afraid of repeating history and losing you!...
Sus In jos
http://night-fantasy.forumotion.net
north_will
Cool Girl
Cool Girl

MesajSubiect: Re: Rosaline Dark (some kind of fic)   Dum Iun 28, 2009 3:14 pm

vai...mor pe capete Laughing Crying or Very sad
Sus In jos
Diva
Moderator global
Moderator global

MesajSubiect: Re: Rosaline Dark (some kind of fic)   Joi Iul 02, 2009 9:55 pm

daca am scris eu, normal ca mor pe capete Laughing =))..nextu:

CAPITOLUL 12: Turnul Vampirilor

Rosaline şi restul se îndreptau spre turn. Artemis se aproprie de Rosaline.
A: Rosaline, să ştii că...
Ross(calmă): Tată, dacă se va întâmpla ceva cu mine după cum spune Nicoda, te rog să-mi respecţi ultima dorinţă.
A(se uita puţin uimit): Cum doreşti, draga mea!
Rosaline zâmbi calm. În turn. Oglinda se crăpase în două. Erick stătea calm şi aştepta.
E: Se aproprie.
Yong: Nu te teme, stăpâne! Te vom proteja.
E: Nu vă lăsaţi înşelaţi de aparenţe.
Geamul şi o parte din perete se sparse. Intră Rosaline şi ceilalţi. Dragonii începură să zboare în jurul turnului şi să ardă toţi soldaţii inamici. Erick se ridică şi zâmbi.
E: Bine ai venit, miss Dark în umilul meu castel. Te rog, simte-te ca acasă!
Ross: Vai, domnule Erick, ce frumos din partea ta. Mă tem că nu te pot satisface.
E: Ce neplăcut. Şi tocmai vroiam să îţi propun ceva.
Ross: Ce anume?
E: Atenţie miss Dark! Curiozitatea a omorât pisica.
Ross: Dacă ai de gând să te mai joci mult de-a şoarecele şi pisica, pot termina totul şi gata!
E: La fel ca întotdeauna. Bine atunci. Uite propunerea mea: îţi propun să te căsătoreşti cu mine şi în felul ăsta terminăm orice război inutil. Ce zici?
Ross şi Artemis: CE??????????
E: Eh, să nu fim chiar aşa surprinşi. Draga mea, dacă spui da, atunci salvezi vieţi şi devii conducătoarea lumii, iar dacă spui nu, vei muri!
Ross: Ce opţiuni.

Rosaline închide ochii. Îi apar amintiri în minte. O zi frumoasă de vară. Ea avea cam 12 ani. Era în grădina cu trandafiri cu Cedric. Învăţau.
Ross: Neh, Cedric, ce se întâmplă când un vampir îţi propune ceva?
Cedric(uimit): De ce întrebi?
Ross: Mama mea îmi spunea că nu e chiar bine să ai încredere în vampiri.
Cedric: Avea un fel dreptate. Vezi tu, Rosaline, vampirii sunt un fel de suflete pierdute ce stau în corpuri care nu îmbătrânesc. Există două clase de vampiri: vampiri nobili şi vampiri „din iederă”.
Ross: Vampiri „din iederă”??
Cedric: Da. Sunt vampirii în care e cel mai indicat să nu ai încredere. Li se spune aşa pentru că au tot felul de vicleşuguri când vor să facă ceva. Când îţi promit ceva de bine, ei fac exact pe dos. Sunt nişte canalii, nişte suflete pângărite ce nu îşi pot găsi liniştea în nici un fel.
Ross: Şi vampirii nobili?
Cedric: Sunt cei cu sânge pur. Aceştia s-au născut vampiri.
Ross: Asta înseamnă că ceilalţi au fost oameni şi după au devenit vampiri pentru că au fost muşcaţi de vampiri nobili?
Cedric: Exact.
Ross: Şi acel Erick. E vampir nobil?
Cedric: Da.

Rosaline deschise ochii. Amintirile se împrăştiară. Se uita la Erick.
Ross: Oricât de nobil ai fi, răspunsul meu va fi nu!
E: Îţi zic să te mai gândeşti, draga mea. Fiind soţia mea, vei avea puteri uriaşe, vei conduce lumea alături de mine şi în plus de toate te pot transforma în vampir adevărat.
Ross: Oricât de interesante ar fi propunerile tale, refuz oferta. Mister Erick, nu mă confunda cu oamenii care ar face orice pentru putere! Nu sunt aşa!
E: Poate că tu nu, dar a doua Rosaline Dark aşa va fi.
Ross: Care a doua?
E: Priveşte singură.
Erick îi arătă oglinda. Rosaline se uită. În oglindă apărea altă fată. O fată înaltă, brunetă, foarte frumoasă, cu o pană de phoenix în păr şi cu lănţişorul lui Rosaline la gât. Fata îi zâmbi lui Rosaline ca şi cum ar cunoaşte-o. Rosaline strâmbă din nas. Şi-a scos sabia din teacă şi a distrus oglinda. Podeaua era plină de bucăţi de oglindă. Se întoarce spre Erick puţin nervoasă.
Ross: Chiar dacă va apărea o a doua Rosaline, voi avea grijă să fie ca mine!
E: Nu ştiu cum vei putea dacă vei fi moartă.
Ross(râse ironic şi apoi îl privi serioasă): Pot mai multe decât crezi!
E(râde): Da, cum spui tu. Deci care e răspunsul?
Ross: Ştii foarte bine. E nu!
E: Îmi pare rău. Eh, sper să am un spectacol care să merite.
Erick se aşeză în tronul său şi pocni din deget.
E: Au revoir, miss Dark!
Ross: Au revoir!
Vampirii începură să urle şi au sărit spre Rosaline şi ceilalţi.

...I wanna pe mine cuz i love you!...and because I need you!...and because I feel you right here, with me...

Why does your pain touch me so? Surely It's because I was afraid of repeating history and losing you!...
Sus In jos
north_will
Cool Girl
Cool Girl

MesajSubiect: Re: Rosaline Dark (some kind of fic)   Joi Iul 02, 2009 11:15 pm

bai deci ce pot spune? drepturile de autor ti se vor da! voi preciza ... in rest imi place ..cand termini sa incepi alta! sa nu-ti lasi talentul sa se iroseasca degeaba .:">

Ultima editare efectuata de catre north_will in Vin Iul 03, 2009 10:11 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Diva
Moderator global
Moderator global

MesajSubiect: Re: Rosaline Dark (some kind of fic)   Vin Iul 03, 2009 8:52 pm

mersi ca mi-ai maintit sa-mi pun telul la incarcat Laughing...nextu:

CAPITOLUL 13: Luptă!

Vampirii începură să urle şi au sărit spre Rosaline şi ceilalţi. Primul rând de cavaleri dragonieri se izbiră de prima tură de vampiri. Rosaline, Artemis şi alţi 6 generali se pregăteau pentru atacul următor. Rosaline îşi scoase sabia din teacă.
Ross(sărută sabia): Calisto, să nu mă dezamăgeşti!
Sabia străluci. Cavalerii se luptau cu vampirii. Sânge de om şi vampir ţâşnea. Podeaua era roşie. Un sfârşit tragic pentru acele făpturi dornice de război. Rândurile s-au isprăvit. Yong stătea în rândul său împreună cu cei mai bravi generali ai săi. O privi în ochi pe Rosaline şi zâmbi. Îi făcu o plecăciune şi îşi scoase sabia. Rosaline nu îi întoarse gestul, doar zâmbi ironic. Ambele grupuri săriră una spre cealaltă. Cei 6 generali se luptau cu cei 6 generali vampiri, Rosaline se lupta cu Yong, iar Artemis cu un alt general uriaş. Yong încercă să o rănească pe Rosaline, dar nu reuşea. Artemis era cu acel general în faţa celeilalte oglinzi din cameră. Generalul zâmbi şi îl împinse pe Artemis înăuntrul oglinzii şi sări şi el după acesta. Rosaline privi neajutorată.
Ross: Tată!
Artemis era în oglindă. Nu era nimic acolo. Doar un loc negru. Generalul îl privi.
A: A trecut ceva timp neh, Pierre?
Pierre: Don Artemis, o plăcere!
A: Chiar îmi pare rău că s-a ajuns aici, vechiul meu prieten!
P: Tot de partea ta sunt! Nu te voi omorî!
A: De ce?
P: Nu este treaba ta. Vreau în schimb să îţi spun ceva.
A: Ce anume?
P: În acest castel există un nou-năcut. Dacă Rosaline moare şi Erick trăieşte, acesta va încerca să facă din copil o nouă Rosaline Dark. Una malefică, dornică de sânge, iar dacă îi va dărui şi Celestial, ea va putea readuce Trandafirul de Sticlă la viaţă.
A: Iar asta înseamnă sfârşitul lumii, neh?
P: Exact.
A: Celestial e încă în puterea fiicei mele şi este apărată de acesta.
P: Artemis, Erick trebuie să moară şi Rosaline să trăiască!
A: Nicoda i-a prezis deja sfârşitul!
P: Şi regina Xandrena?
A: A zis că duşmanul va fi distrus şi o nouă floare va putea vedea ziua de mâine.
P: Poate fi copila sau Rosaline. Dacă Rosaline va ajunge la copilă, ea trebuie să i-l dăruiască pe Celestial.
A: Fiica mea va avea grijă, nu te teme!
P: Apropo de toate. Condoleanţele mele sincere!
A: Pentru?
P: Sursele m-au anunţat că Julio, Christine şi Elizabeth au murit încercând să distrugă vampirii asasini. Şi au reuşit!
A: Christine...e moartă? (câteva lacrimi i-au curs pe obraji)
P(şi-a pus sabia la gât): Adio, dragul meu prieten! Fie ca zeii să fie cu tine!
A: Pierre!
Pierre şi-a tăiat gâtul. Corpul său căzu jos. Locul începu să se înguste. Artemis ieşi afară în mijlocul luptei. Rosaline tăia totul în jur. Mai rămase un general şi încă 3 generali vampiri. Artemis sări spre 2 dintre ei. Se lupta cu greu. Reuşi să străpungă un general vampir. Altul îl răni grav pe Artemis în zona toracelui. Generalul îl omorî pe loc din spate, dar şi el a fost străpuns de ultimul general vampir. Artemis începu să se lupte cu el deşi sângele îi curgea. Artemis bara cu greu fiecare lovitură. Generalul vroia să dea lovitura de graţie, dar Nicoda apăru şi bară lovitura.
A: Nicoda! Ce faci???
Nicoda: Nu e momentul să mori, stăpâne!
A: Ai dreptate.
Artemis se ridică şi omorî generalul. Artemis urlă de durere. Rosaline lăsă lupta sa şi fugi spre tatăl său şi îl luă în braţe.
Ross: Tată!
A(obosit): Rosaline, ai grijă de tine! Salvează copila din acest castel înainte să ajungă de partea răului. Distruge-l pe Erick!
Ross: Dar tu?
A: Voi merge în Templul Dragonilor Negri!
Ross: Dar...
A: Rosaline, luptă!
Zicând acestea, Nicoda îl ia pe Artemis şi împreună cu dragonul său, Eyes plecă. Rosaline se uită cum tatăl său pleacă, apoi îşi întoarse privirea spre Yong. Acesta îi zâmbi.
Yong: Se pare că mai suntem doar noi doi! Draga mea, ştii ce piatră e aia care o porţi?
Ross: O piatră care mă va ajuta să înving!
Yong: Asta dacă o vei mai avea!
Râse scurt şi sări spre Rosaline.

Sus In jos
north_will
Cool Girl
Cool Girl

MesajSubiect: Re: Rosaline Dark (some kind of fic)   Vin Iul 03, 2009 10:16 pm

[ha ha ha... mah rog...greseala de aditare eram obosita ...]

vai a fost sadica partea cu sinuciderea o_O
in rest abia astept nextu'
Sus In jos
Diva
Moderator global
Moderator global

MesajSubiect: Re: Rosaline Dark (some kind of fic)   Dum Iul 05, 2009 2:52 pm

stiu ca sunt sadica Laughing...nextu:

CAPITOLUL 14: Celestial

Yong sări spre Rosaline. Ea încercă să se apere. Yong îi atinse piatra de la brăţară. Piatra începu să lumineze puternic. O lumină roşie acoperi camera. În câteva clipe, Rosaline apăru în spaţiu. Se uita uimită în jur.
Ross: Ce naiba??
Dintr-un fum alb apăru o femeie brunetă cu însemne pe ochi. Avea o rochie verde. Se îndrepta spre Rosaline. Fata făcu ochii mari când o văzu.
Ross: Mătuşă Xandrena!
Xandrena: Bounjour, Rosaline!
Ross: Unde sunt?
Xa: În Templul Stelelor.
Ross: De ce?
Xa: Timpul s-a oprit în favoarea ta. Priveşte piatra de pe brăţară. Ce vezi?
Ross(se uită atentă): Străluceşte.
Xa: Draga mea, ştii ce piatră porţi şi care totodata te apără?
Ross: Cea care a readus o dată la viaţă Trandafirul de Sticlă.
Xa: Foarte bine. Numele ei este Celestial.
Ross: Bun şi totuşi, ce caut aici?
Xa: Am prevăzut multe. Îl vei omorî pe Yong, dar cu preţul brăţării. Ai o misiune, draga mea. În castelul vampirului este un nou-născut, o fată. Ea nu trebuie să trăiască împreună cu Erick! Erick trebuie să moară sau întunericul va veni a doua oară peste lume!
Ross: Cum îl omor?
Xa: Crede în tine! Dezlănţuie puterea pietrei şi vei izgoni duşmanul!
Ross: Dar...sora mea?
Xa(o privi tristă): A murit. La fel şi Julio şi Elizabeth!
Ross: Nu se poate! (începu să plângă)
Xa: Capul sus, draga mea! Lupta te aşteaptă. Luptă! Crede în tine!
Regina începu să dispară. Templul începu să dispară şi Rosaline se trezi în încăperea din turn. Privi furioasă vampirul. Zâmbi.
Ross: Să continuăm, ce zici?
Y: Cu plăcere.
Yong începu să lovească cu sabia. Rosaline bara fiecare lovitură cu graţie şi încredere. Erick o privea atent.
Erick: „E mult mai hotărâtă!”
Ross: „Nu pierd în faţa lor. Sunt puternică. Sunt fiica lui Artemis Dark!”
Printr-o milcare cu sabia, Rosaline aruncă sabia lui Yong departe şi îl loveşte la mână. Îi curge puţin sânge. Îi aruncă o privire crudă. Mâna i se face ca o suliţă şi aleargă spre fată. Rosaline încearcă să menţină ritmul. Pentru moment se dezechilibră. Yong avea nevoie de atât. O lovi, iar brăţara căzu când aceasta încercă să se apere.
Y: Se pare că pisicuţa a rămas fără zgardă!
Ross: Dacă tot ai pomenit de zgardă, cred că tu ai nevoie de una de purici!
Y(nervos): Mori!
Yong se aruncă asupra ei încercând să o omoare. Rosaline barează cu greu. Sări într-o parte a camerei şi puse mâna pe pământ. Yong sări spre ea.
Ross: Pământ!
Suliţe din rădăcini ieşiră şi începură să îl străpungă pe Yong. Reuşi să îl nimerească în inimă. Aproape muri. Rosaline se aproprie de el.
Ross: Sayonara!
Îl decapită. Capul îi căzu pe podea. Yong avea un zambet isteric pe faţă. Rosaline dădu cu şutul în el şi acesta ieşi pe geam. Era plină de sânge. Avea câteva răni pe abdomen şi la mâini. Se apropria încet de Erick. Erick se ridică şi începu să bată din palme.
E: Bravo! Felicitările mele, miss Dark!
Ross(scuipă în direcţia lui): De parcă aş avea nevoie de ele!
E: Ah, orgoliul ăsta!
Ross: Alege-ţi arma, vierme!
E: Văd că nu ai încetat să îmi spui aşa.
Ross: Şi nici nu o voi face!
Ţinea mâna ridicată şi o rafală de vânt încerca să îl învăluie pe Erick. El se mişca repede. Ajunse în spatele lui Rosaline şi o ţinu de umeri. Îşi lăsă capul pe umărul ei.
E: Să nu ne pripim, amore! Mai putem discuta.
Ross: Cum spui tu.
Rosaline făcu o mişcare cu sabia şi îl răni pe Erick în stomac.
E: Şi era un costum nou. Foarte bine, miss Dark, facem în varianta veche.
Erick şi-a scos sabia şi se pregăti

Sus In jos
north_will
Cool Girl
Cool Girl

MesajSubiect: Re: Rosaline Dark (some kind of fic)   Dum Iul 05, 2009 9:42 pm

o_O capul cazu pe podea... zambetul isteric ... ma sperie

a fost tare faza cu "si era un costum nou" Laughing

nextu'
Sus In jos
Diva
Moderator global
Moderator global

MesajSubiect: Re: Rosaline Dark (some kind of fic)   Mier Iul 08, 2009 9:15 pm

si..finalul Crying or Very sad...dar dupa va urma continuarea cu vol.2 si 3..

CAPITOLUL 15: Un ultim apus, un nou răsărit

Erick şi Rosaline se priveau în ochi. Erick îşi scoase sabia. Rosaline sări spre el şi încercă să îl lovească. Erick bară lovitura. Săbiile se încrucişară. Străluceau la fiecare atingere. Rosaline pierdea sânge din răni. Medalionul încerca să le refacă la normal. Rosaline reuşi să îi sfâşie mantia lui Erick. Erick sare spre ea. Începe să lovească în stânga şi în dreapta. Rosaline barează cu greu fiecare lovitură aprigă. Este zgâriată pe faţă de sabie. Amândoi sar la ceva depărtare. Rosaline respiră greu.
E: Mai greu fără ajutoare, neh?
Ross: Nu sunt singură!
Rosaline îşi luă medalionul de la gât. Puse piatra în mânerul sabie. Sabia începu să strălucească puternic. Se făcu albastră apoi roşie. În final a fost învăluită de vualuri mov. Rosaline începu să arate ca înainte: fără colţi de vampiri, cu ochii şi păru normali, un om normal.
E(se uită uimit): Eşti conştientă de ceea ce faci?
Ross: Foarte.
E(zâmbi scurt): Mori!
Ross: S-o crezi tu. Calisto!
Sabia străluci putrenic. Rosaline scoase un ţipăt şi sări spre Erick. Era mai rapidă şi mai nemiloasă. Erick încerca să bareze fiecare lovitură. A fost rănit la mâini. Piatra din medalion începu să intre din ce în ce mai mult în interiorul sabiei, iar aceasta începu să se facă mai puternică. Rosaline se aplecă în jos apoi se ridică în brusc şi îl făcu pe Erick să-şi piardă sabia şi mâna dreaptă. Vampirul scoase un răget infernal. Ochii lui erau extrem de roşii şi plini de mânie. Rosaline se sperie puţin de reacţia lui. Erick, nervos, sare spre ea încercând să o lipească de un perete. Rosaline încercă să se apere, dar Erick o trânti de un perete. Veni spre ea şi o luă de gât.
E: Vei regreta ziua când te-ai născut, copilă!
Ross(cu greu): Nu o voi face nici dacă e să mor!
Îl împinse cu putere cu ajutorul săbiei. Îl trânti la pământ şi se aşeză peste el. Îşi puse sabia în inima lui încercând uşor să i-o scoată.
Ross(răcni puternic): Unde e copila?
E(zâmbi ironic): La etajul doi din acest turn. Ţine minte copilă, că războiul nu s-a terminat!
Ross(găfâia): Numai că te ştiu mort mă face să mă simt ca nouă.
E: Vei muri şi tu, sfârşitul tău nu e departe.
Ross(cu ultimele puteri): Adio!
Rosaline îi scoate inima lui Erick. Acesta moare. Rosaline se ridică cu greu. Auzi un răget puternic afară. Încercă să meargă să vadă ce este, dar căzu în genunchi. Ferenzie apăru plină de sânge şi cu Amy în spatele său. Îi aruncă la picioarele lui Rosaline capul lui Thanatos. Amy fugi spre Rosaline. O ia în braţe.
Amy: Rosaline...sora ta...
Ross: Amy, ştiu tot! Amy, simt că mă sfârşesc. Urcă-mă în spatele lui Ferenzie. Vreau să găsesc copila din acest turn.
Amy: Dar...
Ross: Trebuie să fie pe undeva pe la etajul doi din turn.
Amy: Foarte bine.
Amy o luă în braţe şi se urcă cu ea în spatele lui Ferenzie. Dragonul ieşi şi începu să zboare. Înconjura turnul. Amy observă un geam deschis la al doilea etaj. Avea draperii aurii. Ferenzie se aproprie de geam. Amy coborî împreună cu Rosaline. Fata se aşeză jos. Observă un pătuţ de bebeluş.
Ross: Amy, adumi-o!
Amy merse spre pătuţ. Era un nou-născut. O fetiţă îmbrăcată în haine aurii. Dormea liniştită. Amy o luă blând în braţe. Rosaline scoase medalionul din sabie. Amy se aproprie cu fetiţa de ea. Rosaline o luă în braţe.
Ross(vorbi cu greu): Tu...vei fi...noua Rosaline...Dark. Tu...eşti...moştenitoarea mea!
Fetiţa deschise ochii. Îi avea negri şi într-un fel foarte adânci. Rosaline îi puse medalionul la gât. Spiritele apărură lângă ea. Le zâmbi.
Ross: Aveţi...grijă...de ea!
Privind-o pentru ultima oară, Rosaline muri. Amy se aşeză lângă ea. O luă în braţe şi începu să plângă.
Amy(printre lacrimi): Voi avea grijă! Toţi vom avea!
Amy luă pruncul în braţe. Lilum o luă pe Rosaline în braţe. Amy se urcă în spatele lui Ferenzie şi au plecat. În partea cealaltă a camerei, o siluetă ieşi din spatele draperiilor. O siluetă în negru cu un prunc tot în negru în braţe. Se îndreptă spre geam. Era un dragon albastru. Silueta se urcă cu tot cu prunc în spatele dragonului şi plecă.

La conac. Renee stătea în faţa intrării şi aştepta. Văzu dragonul. Ferenzie ateriză cu tot cu spirite jos. Renee se uită după Rosaline. Când o văzu moartă alergă spre ea plină de lacrimi. O luă în braţe. Amy se aproprie de ea împreună cu pruncul.
Amy: Renee...
R(printre lacrimi): De ce? De ce? De ce s-a întâmplat aşa?
Amy: Renee, îmi pare rău.
R: Ce este cu copilul?
Amy: Ea...ea este noua Rosaline Dark.
R: Cum?
Amy: Rosaline a adoptat-o de patul de moarte.
R: Şi vom avea grijă de ea, neh?
Amy: Da.
R: Aşa vom face. Dar restul?
Amy: Au murit. Nu ştiu ce s-a întâmplat cu Artemis. Nu era în cameră când am ajuns acolo.
R: Am înţeles.
Renee luă fetiţa în braţe. Au intrat în conac.

Peste câteva zile. La Turn. Cele 4 sicrie cu Rosaline, Christine, Julio şi Elizabeth erau puse în mormânt.
Renee: Un nou timp a venit...

SFÂRŞIT VOLUM 1

Sus In jos
north_will
Cool Girl
Cool Girl

MesajSubiect: Re: Rosaline Dark (some kind of fic)   Lun Iul 13, 2009 7:00 pm

e asa de trist Crying or Very sad imi place... sfarsitul... Erick a murit... abia astept vol 2 Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Rosaline Dark (some kind of fic)   

Sus In jos

Rosaline Dark (some kind of fic)
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Greeny Mind :: DIVERSE :: Creation Zone :: FanFics-
Mergi direct la: