Greeny Mind
Bine ai venit pe forum! Te rog sa te inregistrezi, sau daca esti deja membu al acestiu forum sa te conectezi. Multumesc!
Greeny Mind

Think Green!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Intamplari..

In jos 
AutorMesaj
~Juluka~
Admin
Admin

feminin Scorpion Numarul mesajelor : 445
Data de inscriere : 15/03/2009
Varsta : 22

MesajSubiect: Intamplari..   Sam Mai 30, 2009 8:43 pm

Povestiti-ne intamplari de cand erati mci...Haideti, cu totii am facut nebunii...

Mmm...mie imi trece acum prin minte o patanie cam... Laughing amuzanta. Eram mica, vreo 3-4 ani si printii mei m-au pus pentru prima data la colt. Peretele era galben deschis si descoperisem ca daca il ud isi schimba culoarea, se face galben inchis Suspect Asa ca am inceput sa il ling Love Avea gust bun Smile Iar cand a venit tata sa ma ia de la colt era un patrat maaare pe perete umed Laughing

Cool Girl
Cool Girl

Numarul mesajelor : 203
Data de inscriere : 26/03/2009

MesajSubiect: Re: Intamplari..   Mier Iun 03, 2009 8:09 pm

^doamne cat am putut rade de chestia asta .Ii cel mai amuzant lucru pe care l-am vazut in ultima saptamana Laughing
Asa..pai aveam tot felul de idei tampite.
De ex...eram la bunica si faceam dezordine in bucatarie[adica scoteam toate farfuriile,paharele si tot ce era pe acolos si le puneam pe podea.Vine bunica nervoasa si ii spune bunicului "adu o bota sa o bat pe fata asta "[sau ceva de genu`]La care eu "Ohh..stai,nu te obosi,o aduc eu!".Nu am realizat ca am facut ceva gresit,si nu am facut misto de bunica,pur si simplu mi s-a parut normal sa ii duc eu o bota Laughing .In fine,bazme cu batai am mai primit eu de la bunica,dar niciodata ceva real Big grin

Asa...altceva...
Eram la o nunta[cred ca prima la care am fost vreodata] si nu stiam eu prea bine ce si cum..nu mai stiu nici a cui nunta a fost..in fine.Ideea e ca eram mica si grasa[mda..pe vremea aia da Laughing ]si dulcica si nah..toata lumea venea cu chesti "ahh...ce dragutica esti,ce mare ai crescut,ce frumoasa esti,oooh ce te-as papa,te iubesc ,esti o bombonica" si chestii de genu`.La un moment mi`a zis si mireasa chestia asta,la care eu nu am zis nimic,am dat fuga la mire si i-am spus ca nu il mai iubeste mireasa ca ma iubeste pe mine..."what to do?" eram cred...disperata...adica practim distrugeam nunta Laughing
Sus In jos
~Juluka~
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Intamplari..   Mier Iun 03, 2009 8:13 pm

^ Laughing Laughing sunt curioasa cum aratai tu grasa

Mi-am mai amintit ceva. Bunica mea din partea lui tata a murit cand eu aveam cam 7 ani. Venise toate rudele la noi si mnah unele dormeau la noi sau ma rog, stateau la noi la inmomrantare si provechi. LA un moment dat tata s-a dus sa imi aduca agrafele si si le-a prins de curea pe unele. Cand a venit am izbucnit in ras si am inceput sa tip. Toata lumea se uita la mine Vrey Shocked hopa!

Cool Girl
Cool Girl

Numarul mesajelor : 203
Data de inscriere : 26/03/2009

MesajSubiect: Re: Intamplari..   Mier Iun 03, 2009 8:21 pm

^you're so damn crazyy:))
o sa scanez niste poze[cand o sa am chef si in caz ca nu uit...adica 5% le pun Laughing ] cu mine grasa;))

asa deci...
Ca sa nu fiu off...
Era ziua mea.Nu stiu exact cati ani implineam,dar nu asta conteaza.Stiu ca trebuia sa merg la baie si era cineva acolo.Intai am vrut sa intru dar m-a vazut mama si mi-a spus sa astept.Aveam eu atunci o convingere ca debaraua e locul de asteptare,asa ca am stat acolo.Cand a iesit respectiva persoana din baie,mama m-a chemat si mi-a spus ca pot sa merg.Atunci am spus ca nu mai am nevoie si nu stiu ce.Am stat pe acolo cu rudele mele care mi se pareau extraordinar de fascinante.Apoi cand trebuiau sa plece,o matusa de-a mea a inceput sa tipe.Facusem pipi pe pantofii ei.Bineinteles ca nu am recunoscut nimic,mai gaseam si ipoteze ca poate au transpirat papucii sau a varsat cineva apa pe ei:)) Damn...toata lumea a inceput sa rada de mine atunci[si eu ma simteam condamnata la moarte ca m-a prins.sincer matusa aia parea chiar furioasa]
Si cam asta e...
Sus In jos
~Juluka~
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Intamplari..   Mier Iun 03, 2009 8:26 pm

^LaughingLaughingLaughingLaughing)Laughing)Laughing

Mi-am mai amintit una..
Odata mi-am legat bicicleta cu o sfoara de bicicleta unei prietene. Aveam vreo 5 ani si ma credeam Xena printesa raboinica, iar bicicleta era calul meu.In fine, am legat-o si prietena mea a inceput sa ma traga. Mergeam cu viteza si eram aman2 incatntate de "caii" nostri. Cand am luat curba, zbang! aM cazut si m-am umplut de pref si am emrs acasa sa ma spal, iar cand am intrat in casa tata mi-a spus: "Ce-i Xena, ai cazut de pe cal?" Laughing

Little Girl
Little Girl

feminin Rac Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 03/06/2009
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Intamplari..   Mier Iun 03, 2009 8:47 pm

vai, Xena LaughingLaughingLaughingLaughingLaughing
Sus In jos
http://smileepls.hi5.com
Purple_@
Integrated
Integrated

feminin Taur Numarul mesajelor : 52
Data de inscriere : 27/05/2009
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Intamplari..   Joi Iun 04, 2009 3:19 pm

Pai am eu cateva ...

Aveam 3 ani si maicamea mi-a luat carioci de 1 iunie.Frumos din partea ei ! Numai ca ,dupa ce s-a dus in bucatarie sa faca de mancare am inceput sa desenez pe....peretii apartamentului !

Ah si sa nu uit de frumoasa mea viata cu colegii :
Era vara.Ne era sete rau si nu aveam nici o pofta de mancare prea mica.Asa ca ne-am urcat in corcodush...Nimic nou numai ca acel corcodush era umpic cam ...la trei blocuri distanta si mama nu ma lasa sa merg acolo.Va dati seama ce a urmat dupa aia ...
Sus In jos
~Juluka~
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Intamplari..   Joi Iun 04, 2009 3:57 pm

^Ce a spus maicata cand a vazut peretii? LaughingLaughing

Integrated
Integrated

feminin Taur Numarul mesajelor : 52
Data de inscriere : 27/05/2009
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Intamplari..   Joi Iun 04, 2009 4:19 pm

Pai ...a zis asa:" nu ma pot duce nici cateva minute ca tu darami casa...stiam ca ai talent mama , dar nici chiar asa..!"
si a inceput sa spele peretii si mi-a luat cadoul Laughing
Sus In jos
Fraise
Integrated
Integrated

feminin Pesti Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 26/04/2009
Varsta : 37
Localizare : Constanta

MesajSubiect: Re: Intamplari..   Joi Iun 04, 2009 6:21 pm

Nu am avut nici 3 ani si nici 15 ani cand am facut aceasta traznaie Laughing , ci doar 20 de ani aveam.
Impreuna cu familia mea petreceam Pastele la munte, la Cheia, iar nasii mei impreuna cu fiica lor la Valea Popii la 14 km de Cheia. Parintii mei trebuiau sa fie la serviciu mai devreme, asa ca m-au lasat la nasii mei si eu cum mai aveam vacanta de la facultate am profitat de ocazie. Fiica nasilor avea 18 ani, era in clasa a 11-a, eu in primul an de facultate. Nasii ei care aveau vila la Busteni ne-au chemat la ei, asa ca in acea dupa amiaza am plecat catre nasii nasilor mei.
Buuuun! Am ajuns, ne-am facut comozi, nasii nasiilor mei aveau si ei 2 copii, o fata de 16 ani si un baiat 15 ani, am luat masa impreuna, noi tinerii ne-am plimbat prin zona si seara sa zic asa parintii au inceput sa troscaneasca putin cate putin pana au picat latzi dupa ora 12 noaptea.
Noi, astia tinereii cu chef de distractie si fara somn, tot coceam ce sa facem toata noaptea... baiatului ii vine o idee "Hai sa mergem la Cruce!" ... noi fetele am strambat din nas, eram cu teama de lup. Mai ales ca eram in aprilie si la munte inca mai ninsese in perioada aia, asa ca am zis pas.
Alta idee de-al baiatului, sa mergem la nu stiu ce cascada care e prin zona Busteniului ... a picat si asta.
Oricum a ramas sa mergem la Brasov Laughing , zis si facut... Problema era cum iesit din cabana!

La mansarda, intr-unul din dormitoare dormeau parintii tinerilor cei mai mici, in alt dormitor bunica fetei nasei mele, alt dormitor noi, oricum eram aproape de scari si la parter erau nasii mei.
Am zis prima data sa coboram peste balustrada balconului si pe o magazine ce era la vreo 3 m distanta, ne-a fost frica sa nu ne rupem ceva, pas ... tot prin casa coboram. Aaa si am uitat, fata nasei mele era urmata si de un catel metis Chiuaua.

Cand sa coboram pe scara, damn ... scartaie! prin durerile de cap de la alcool si somn, vocea nasului meu se auzea "Cine eeee?" , nici unul nu am spus nimic, l-am lasat sa adoarma la loc lol!

Unul cate unul am reusit sa coboram pe bara de la scara, ca treptele din lemn una din doua facea scaaaartz si nu era bine asa. Ne-am vazut la parter, pe la usa din spate am iesit, am inchis-o frumos, am iesit si din curte, am inchis si poarta frumos si deja eram pe alee. La ora 03 noaptea in Busteni, umblam noi, eu eram capra cea mai mare si cica ar fi trebuit sa gandesc mai matur Laughing Laughing Laughing , dar unde e miros de aventuri, eu sunt prima Big grin

Ce sa facem si ce sa facem? Hai sa mergem la gara ... parca eram urmariti de politie, asa speriati eram, ne uitam in stanga si in dreapta sa nu fim descoperiti Laughing , ne-am luat bilete, tin minte ca era 13.000 lei vechi pt Brasov, un tren de navetisti [oameni care mergeau dimineata cu trenul la munca]. Luasem un personal, asa ca la 05 si ceva sau chiar 06 si cat am asteptat si trenul si cat am ajuns eram in Brasov, unde era totul inchis si pustiu Laughing , nicio distractie nimic. Am mers la McDonalds sa mancam ceva si la 10 am luat maxi taxi spre Busteni, ne-am hotarat si noi sa ne intoarcem acasa Laughing .

Dam un ochi la unul din mobilele pe care le detineam la noi, upsi ... 10 apeluri pierdute de la nasa mea ... am belit-o rau de tot! Se pare ca se trezisera! Neutral

Ajunsi la cabana, toti 4, cele 2 perechi de parinti in halate infofoliti, ingrijorati, nervi peste nervi ca de ... din casa nu au reusit sa iasa pt caaaa .... cheia de la imobil era la NOOOI si nici in curte nu puteau sa iasa Devil Laughing . Au urmat discutiile, ce a fost in capul meu ... ca deh, eu eram aia cea mai mare si apoi ceilalti si am inceput sa ne param unul pe altul, ca ala a zis si ca ala ne-a tras sa facem...

Eh, cand s-a ajuns la urechile parintiilor mei de traznaia noastra, daca mama era atat de calma ca nasa mea nu se agita prea mult, dar daca era in fatza locului scula tot Busteniul cu tignalul ei mai ales atunci cand e suparata lol! lol! lol! lol!

Sper ca nu v-am plictisit! Oricum acum cand ne aducem aminte ce a fost acum cativa ani, ne izbucneste rasul ... Embarassed Laughing Big grin Sincer, mie mi-a placut!

Ultima editare efectuata de catre Fraise in Joi Iun 04, 2009 7:43 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
http://artbijoux.ablog.ro
~Juluka~
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Intamplari..   Joi Iun 04, 2009 6:43 pm

^ LaughingLaughingLaughing
Wow, ati avut curaj..Eu nu as fi avut..

Cool Girl
Cool Girl

feminin Taur Numarul mesajelor : 258
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Intamplari..   Vin Iul 03, 2009 4:59 pm

tin minte ca aveam o papusa mare si o purtam cu mine peste tot..cum imi ramanea o haina mica, trecea la papusa..(nu era chiar asa de mare papusa dar imi placea sa o vad imbracata cu hainele mele) si intr-o zi m-a apucat sa ma dau cu ruj...eu m-am dat cu ruj adevarat dar m-am gandit sa nu il stric pe papusa si atunci am inventat un nou ruj(pixul)spuneam ca este un ruj special de la care nu se mai imbolnaveste niciodata bebicu'(papusa)si ca e foarte bun pt piele si nu stiu mai ce abuereli si m-am trezit ca mi-am desenat papusa din cap pana in picioare cu pixul..nu m-am stresat prea tare la inceput..imi imaginam ca se sterge usor, dar cand am mers la baie si am vazut ca pixul deja intrase in "cauciucul" din care e facuta papusa si ca nu se mai sterge nicicum....am inceput sa plang si sa imi consolez papusa ca vom spune ca are o boala de piele si vom da vina pe doctorul care i-a prescris miraculosul "ruj" ...
Sus In jos
do0olshe
Cool Girl
Cool Girl

feminin Pesti Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 10/05/2009

MesajSubiect: Re: Intamplari..   Joi Iul 30, 2009 1:10 pm

eram sadica si dadeam papusile cu capu' de pereti si dupa aia scoteam capu si il vopseam cu pasta corectoarea si aveam o masa mai inalta ca mine si ma ridicam pe scaun si stateam pe masa si aruncam papusa jos pe podea si ziceam k o arunc de la balcon =)))
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Intamplari..   

Sus In jos

Intamplari..
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Greeny Mind :: LIFE & RELATIONSHIP :: Amintiri din copilarie..-
Mergi direct la: