Greeny Mind
Bine ai venit pe forum! Te rog sa te inregistrezi, sau daca esti deja membu al acestiu forum sa te conectezi. Multumesc!
Greeny Mind

Think Green!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Imaginatia

In jos 
AutorMesaj
VitaminaK13
Cool Girl
Cool Girl

feminin Taur Numarul mesajelor : 258
Data de inscriere : 15/03/2009
Varsta : 23

MesajSubiect: Imaginatia   Dum Mai 31, 2009 11:20 am

In general imaginatia copiilor este foarte bogata...Vi s-a intamplat sa auziti cand erati mici diferte cuvinte pe care sa nu le intelegeti si atunci sa va imaginati ceva...din indicii..?
Mi s-a intamplat si mie daar nu imi amintesc acum nicio situatie...
Am o cunostinta de 4-5 ani...eram eu si tata la ei si i-au spus parintii ca mergem in parc pt ca este cinematograf in aer liber(in sensul ca era pus in parc un ecran mare si se aduna lumea in jurul lui si se uita la film)...persoana de care vorbesc , fetita...era foarte incantata cand a auzit de cin ematograf in aer liber...noi nu intelgeam de ce, doar e un film ..ce intelege ea de acolo>?...cand am ajuns acolo...o dezamagire profunda i s-a tiparit fetitei pe fata...(ea isi imagina...cinematograf in aer liber...nu un ecran ...probabil credea ca zboara personajele sau...a fost oricum un moment funny)
Sus In jos
~Juluka~
Admin
Admin

feminin Scorpion Numarul mesajelor : 445

MesajSubiect: Re: Imaginatia   Dum Mai 31, 2009 11:39 am

Mmm....nu imi amintesc acum decat o chestie... Mi-a spus o prietena de familie ca s-a deschis un mall nou in Brasov si este un Sfinx acolo. Mi-am imaginat o cladire uriasa, facuta din nisip si credeam ca mallul e de fapt intr-un Sfinx. Cand am ajuns acolo am fost foarte dezamagita, pentru ca Sfinxul acela era o statuie mica de la intrare Sad

Imi amintesc cand eram la Brasov si finul nostru, un baietel de 7 ani, atunci avea 6, mergea la petrecerea unui prieten, iar mama lui i-a spus: "Sa ii ceri neAPARAT numarul de telefon lui Alex!" , iar el a spus "Care aparat??" Laughing

Copilul respectiv, il cheama Adi, face o multime de prostioare....are o imaginatie bogata..

Admin
Admin

feminin Gemeni Numarul mesajelor : 678
Data de inscriere : 25/04/2009
Localizare : Pe undeva pe langa Bucuresti,Prin Bucuresti sau sub Bucuresti.Romanica\:d/

MesajSubiect: Re: Imaginatia   Lun Iun 01, 2009 9:08 pm

Cee:-j
aveam o minte asa imatura
[nu ca acum nu ar fii tot asa]
Era, ferm convinsa ca am un frate disparut, ca seara extraterestrii examineaza Pamantul si intr-o buna zi o sa ne distruga
si ca bunica era in realitate o impostoare care ii luase locul si planuia sa ma rapeasca.
Si in camera de langa camera bunicii[am copilarit cu ea] se ala o fantoma care iesea cand deschideai usa.
Ca vecina ma spioneaza
Vara cand ramaneam singura acasa eram sigura ca o sa vina o femeie imbracata in negru sa ma "fure"
Si ca tiganii mi-au furat lopetica de la nisip!

その惑星を保存自分を殺し
traducere

...si acum...treci la treaba!
Sus In jos
Ciocolata Cu Chimicale=;
Moderator global
Moderator global

feminin Taur Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 20/04/2009

MesajSubiect: Re: Imaginatia   Lun Iun 01, 2009 10:40 pm

Si eu am avut chestii de genul Laughing mai ales ca vara stateam pe la tara:-"
si imi imaginam faptul ca in casa de langa noi, care nu era locuita erau numai schheleti si noaptea aruncam sticle de deodorant in focuri:x si ne imaginam sa facem foc de tabara.. am avut o copilarie tare zbuciumata
mai ne prefaceam ca eram vanatori de fantome:-"

Alexa luvs her purple kid.
Sus In jos
immortal.bleed.
Little Girl
Little Girl

feminin Pesti Numarul mesajelor : 31
Data de inscriere : 03/06/2009
Localizare : Mangalia\Constanta

MesajSubiect: Re: Imaginatia   Mier Iun 03, 2009 6:52 pm

hmm:-?.pai.daca tot venii vorba de imaginatie...let's go straight to no.1.Laughing.:>.
mie imi place sa compun cantece fara inteles."absurde."cum imi place sa le mai numesc.unii spun ca sunt niste"tampenii".fara sa intelega defapt mesajul pe care il tansmit.-NIMIC!.pentru ca lumea este un mare NIMIC!in care Badea rulleaza\Big grin/.si noi traim din plictiseala.pentru ca traim in ROMANIA.o tara frumoasa.de ce sa mint?!ne impiedicam de gropile pentru care "domnul presedinte al mult iubitei nostre patrii"a luat un procent din salariul fiecarui angajat-bineinteles."pentru o lume mai buna!".sa fim seriosi!in zilele de azi tot ce conteaza e sa fii "cool".toti suntem"repari"si avem "parizel sau salam"[wathever]in castile de la "AiPod Nano".Laughing.toata lumea e perfecta!nici nu se poate mai bine.:-j.traim in pace:))...BOOM!sa revenim!Smile)so.in zilele noastre daca asculti System of down esti SATANIST!Hai sa ne omoram intre noi!DUDE!dar sa nu uitam!esti TRU!daca asculti Guta!Laughing.
[whatever.]
revenind lasubiectul nostru.-Imaginatia.
sunt proasta daca compun ceva aberant.dar te rog.NU'MI SPUNE CA TU ESTI PERFECT!
daca compunerile mele ar fii socotite STUPIDE.atunci cum ar ramane cu tipu'ala.Fernando din Caransebes-care DIIIIIUDS!NU E GAY!doar seamana leit cu unul.Smile)nu numai ca seamana.dar si in cantecele sale"se casatoreste cu un barbat tampit:>:>"Laughing
LOOOOSERI !!!!!!!!

cred ca am delirat destul:))STIU!sunt un copil prost!
trebuia sa aberez si azi cu ceva.din pacate e adevarat:-<.eh.:-j.
Acestea fiind spuse...
see yeah!>Big grin<.
P.S.:stiu ca nu am fost tocmai pe subiect.:-J.imaginatia.
dar Nobody's perfect:)).
si subiectul...so boring dude!gasi'ti altceva:))

problems?

Y.M.:pills_for_eternity@yahoo.com
Fiti OBIECTIVI!
Laughing
FARA OCOLISURI:))

>Big grin<
Sus In jos
~Juluka~
Admin
Admin

feminin Scorpion Numarul mesajelor : 445

MesajSubiect: Re: Imaginatia   Mier Iun 03, 2009 6:55 pm

Laughing Imi place de tine(sper ca nu intelegi altceva decat vreau sa spun) LaughingLaughing
Ah, si si eu, si majoritatea persoanelor de aici suntem anti manele, guta, coclari. So, Welcome again!

MesajSubiect: Re: Imaginatia   

Sus In jos

Imaginatia
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Greeny Mind :: LIFE & RELATIONSHIP :: Amintiri din copilarie..-
Mergi direct la: