Greeny Mind
Bine ai venit pe forum! Te rog sa te inregistrezi, sau daca esti deja membu al acestiu forum sa te conectezi. Multumesc!
Greeny Mind

Think Green!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Diane Garcher- O femeie prinsa intre dragoste si orgoliu

In jos 
AutorMesaj
Purple_@
Integrated
Integrated

feminin Taur Numarul mesajelor : 52
Data de inscriere : 27/05/2009
Varsta : 21

MesajSubiect: Diane Garcher- O femeie prinsa intre dragoste si orgoliu   Joi Iun 04, 2009 6:17 pm

In dimineata de 13 decembrie , majordomnul meu pe nume Thomson imi aduse o scrisoare.Curioasa,am deschis-o . Scria :
"Mademoiselle Diane Garcher ,sunteti invitata la balul d-soarei Olympe Vanderbourg , in aceasta seara la orele 19:00."
Am suras.Bloda Olympe se sinchisise macar odata sa ma invite la un bal.Fara a mai sta pe ganduri , m-am dus in camera mea speciala pentru aranjarea trupului meu. Imediat ce am intrat ,Camille ,servitoarea incepu sa ma intrebe ce rochii si bijuterii prefer sa port la balul Olympiei.I-am raspuns simplu:
-Natural.
-Poftim,mademoiselle?
-Pai,nu se cuvine sa o eclipsam pe frumoasa Olympe Vanderbourg,nu?
-Da,aveti dreptate,ca intotdeauna.
Dupa ce am probat cateva rochii am ales una splendida: neagra ,lunga plina de dantelute .In sfarsit, am coborat si ,cand m-am apropiat de semineu am observat un domn inalt , brunet .Avea ochii de un albastru inchis,profund ,si genele sale erau atat de lungi ca si cele de femeie.
Ma observa ,imi lua mainile intr'ale lui , si dupa doar cateva clipe mi le saruta si incepu sa planga ,cazand la picioarele mele.I-am atins fruntea si i-am suras.Oh,bunul meu prieten ! Imi era mila ,si-l compatimeam sincer fiindca se indragostise de mine atat de nebuneste.Mi-am smuls mainile dintr-ale sale si i-am zambit larg.
-Duce?
-Da...Da , ce este Diane?
-Cred ca ar trebui sa va intoarceti la sotia dvs.,Olympe.
-Olympe nu e acasa.
-Si v-ati gandit sa ma vizitati pe mine ,sau Camille va atrage mai mult?
M-am ridicat si am inceput sa "devorez" o bombonica.Ii zambeam ironic apoi , mi-am infasurat trupul intr-un voal de matase de culoare alba.Il priveam atenta.Omul acesta , il consideram doar un bun amic si nimic mai mult fiindca sincer , dupa parerea mea el nu mi se parea a fi amantul perfect ,ci doar un simplu bogatas cazut in capcana mea , fara ca macar eu sa vreau.Desi avea un titlu destul de inalt si bani multi , nu ma putea multumi pe o metresa ca mine.
Ducele , fara a mai zice ceva , se ridica si pleca.Ma durea sincer inima insa , el era insurat , si eu , femeie cat de cat cinstita nu vroiam sa ii stric casnicia.M-am intors in camera unde ma astepta rochia mea neagra.Am imbracat-o si m-am urcat in trasura .In timp ce mi-am lasat corpul slab sa se odihneasca mi-am adus aminte de felul in care ma privise ducele : trist .Parea a fi un caine care isi roaga stapanul sa nu se indoiasca de fidelitatea sa.Dar de ce tot ma gandeam la el si ca poate l-am lasat fara chef de viata?De ce imi faceam griji pentru un barbat ce imi era doar amic?
I-am zis vizitiului:
-Te rog du-ma la Clarice Duprat , acum ! Si vezi sa nu ajungem chiar in vazul lumii pe Champs Elysees,vreau putina intimitate.
Da,Clarice Duprat...O femeie pe cinste.Era atat de frumoasa , ma intrecea chiar.Femeie cu adevarat cinstita , nu o metresa .
Avea 2 copii : o fetita pe nume Sonya , si un baietel numit Alesse.Trasura se opri in fata conacului Duprat.Am intrat fara a mai bate la usa , stiind ca Emanuel Duprat , sotul Claricei , nu este acasa iar copiii probabil dormeau la ora aceea .Am vazut-o pe Clarice,langa semineu.Plangea.Cu pasi marunti am intrat si i-am atins umerii.Mi-am dat voalul alb jos de pe cap , lasand buclele mele brunete si lungi sa cada pe umerii-mi albi si reci.
-Clarice?
-Emanuel ma inseala !
-Cu cine?
-Cu Vanderbourg.
-Olympe ! Femeie de ultima speta.Trebuia sa ma culc cu Marcus.
-Ducele iti face avansuri?
-Oh da si ne vom folosi de asta .
Am indemnat-o sa se calmeze si am mers la conacul Vanderbourg.Am intrat amandoua : una'n negru ,alta in rosu .Una cu parul saten si ondulat , alta cu parul drept si brunet.Cu nesimtire , Olympe ne saluta ca si cum nu ar avea nimic , si il lua apoi pe Emanuel Duprat deoparte incepand sa ii sopteasca unele lucruri.I-am zis Claricei sa se dea pe langa fiul cel mare al Olympiei,si anume Valerius in varsta de 15 ani.Ea nu avea decat 25 de ani , asa ca se putea "desfasura" usor.
Eu insa am tintit mai sus.Eram totusi trista ca va trebui sa ma dau la ducele Marcus Vnaderbourg ,pentru a-mi razbuna prietena .L-am zarit intr-un colt si am observat ca ofta privindu-si sotia.L-am atins cu delicatete pe umar.Se intoarse si,cu ochii sai mari ma privi .Am simtit cum mana ii tremura,probabil ca se abtinea sa nu izbucneasca in plans.I-am strans mana si l-am privit cald .Un zambet exagerat de formal mi se strecura pe buze. Uram cand din metresa cinstita deveneam c*rva de doi bani,incalcandu-mi juramantul:"Voi seduce barbatii pentru a-mi da bani , insa voi fi a lor pana la un punct".
Urmara cateva valsuri.Din cand in cand , in timp ce dansam , eu si ducele treceam pe langa Olympe si Emanuel dar si pe langa Clarice si Valerius.Ii vedeam pe Olympe si Emanuel asa de amorezati , incat mi se facea greata.Si totusi ,blonda inflacarata ma pprivea disperuitor,semn ca totusi e geloasa.Atunci , am hotarat sa trec la atac.
-Marcus?
-Mademoiselle Garcher, imi spuneti pe nume?In sfarsit?!
-Da.In sfarsit am inteles ce simt pentru tine, i-am zis foarte soptit
-Da?Este...?
-Da.
Ne-am strecurat amandoi afara .Calcand pe zapada alba, am mimat ca as fi pe punctul de a cadea , insa m-am prabusit in bratele ducelui.Ma privea plin de pasiune , iar bratele sale mari si puternice imi cuprinsera talia.Printre fulgii de nea , in intunericul deplin , un"Je T'aime !" ne scapara fiecaruia de pe buze.Insa declaratia mea era atat de formala.
Sus In jos
~Juluka~
Admin
Admin

feminin Scorpion Numarul mesajelor : 445
Data de inscriere : 15/03/2009
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Diane Garcher- O femeie prinsa intre dragoste si orgoliu   Joi Iun 04, 2009 6:31 pm

Imi place. Mai ales da la jumatate inscoace. E Love:X
Want next!

Integrated
Integrated

MesajSubiect: Re: Diane Garcher- O femeie prinsa intre dragoste si orgoliu   Joi Iun 04, 2009 7:07 pm

II

Il priveam adanc in ochi si parca ii citeam in suflet.Oh ! Atat de rece,atat de distant si misterios.Si totusi ceva ma facu sa tresar.Cand am realizat ca acel ceva erau buzele lui lipite pe buzele mele , am crezut ca aceasta sarada mersese prea departe.
Am facut doar cativa pasi in spate.Ma privi trist si apoi , se intoarse si incepu sa mearga .Insa l-am luat de mana brusc.
-Ce-ar fi sa spui sincer ca te prefaci?
-Dar...
-Taci iubito ! Stiu ca te razbuni pe Olympe.Stiu tot ...!
-Marcus...
Am ramas afara si am inceput sa plang.Ce...Ce naiba se intamplase cu mine?Plangeam?! De ce? Nu conta.
In sala , ducele se apropie de Clarice si o lua de mana intreband-o:
-Voiesti sa imi vezi sotia distrusa?
-De unde stiti?
-Uite ca stiu.Dar cu sotul tau ce vrei?
-Sa dispara.
-Te rog,convinge-o pe Diane sa iasa din jocul asta.Amandoi vor plati.Iti promit !
Peste doar cateva luni de la promisiunea ducelui , intr-o dupa-amiaza, acesta se prezenta la resedinta mea .Imi adusese si un buchet de trandafiri albi .I-am multumit si , poftindu-l in casa , am remarcat o foarte interesanta atitudine.Era zambaret si foarte pus pe glume.Parca nu mai era acel Marcus Vanderbourg , plin de mister si agonie in suflet.Dupa ce Camille ne aduse niste ceai , l-am rugat sa imi explice de ce venise.Nu prea imi pasa , si inca eram rusinata de ceea ce dorisem sa fac,insa in sinea mea totusi nu regretam nimic.Nici macar acel sarut pasional si cald nu il regratam.Vazand ca am cazut intr-o stare meditativa ,ducele imi spuse:
-Va deranjez?
Am ramas socata si am inceput sa tremur.Niciodata nu mai imi vorbise cu dvs decat in fata oamenilor , insa cand eram singuri imi zicea pe nume.Era clar: renuntase la a ma iubi.Si totusi nu intelegeam de ce acest lucru ma afectase.
-N...Nu.am zis eu trista.
-Am venit sa va zic ca Olympe a murit.
-Saraca , de ce?
-Tuberculoza.Dar si Emanuel Duprat a decedat.
-Ce?! Biata Clarice.El ce a mai avut?
-A fost ucis de niste hoti.
In clipa aceea m-am apropiat de el si i-am sarit in brate plangand .Incercase cateva clipen sa se abtina insa ma cuprinse totusi .I-am atins obrazul continuand sa plang.Cu lacrimi in ochi l-am intrebat:
-De ce i-ai ucis?
-Pentru tine .Pentru noi.Pentru Clarice.
-Dar ai lasat 3 copii fara unul din parinti.
Am inceput sa tremur in bratele lui.Brusc, o durere imi invada capul si am simtit cum prin buze sangele incepea sa curga nebuneste .Privirea mi se incetosa .Marcus isi pastra calmul si ma dezbraca,apoi ma intinse pe pat.Imi tinea mana intr-a lui si incepu sa planga .Corpul imi ardea .Am adormit la scurt timp.
In acea clipa ,Clarice Duprat intra pe usa dormitorului.Se ingrozi cand ne vazu astfel.Il privi cu ura pe duce si compatimitor pe mine.Incepu sa rada isteric si totusi ironic , iar eu m-am trezit speriata.Ducele se rasti la ea iar eu i-am cerut sa se opreasca.
-Dupa ce ca violati femei nevinovate,tot dumneavoastra sariti la cearta ! replica tanara Clarice
-Nu am violat nimic ,madame Duprat !
Am inceput sa rad.M-am ridicat si am luat pe mine un halat de matase alb.M-am asezat langa semineul ce ardea si am inceput sa cant o melodie de opera si anume "Sempre Libera " din opera "Traviata" de Verdi . Ducele si Clarice ma priveau atenti , desi Clarice era mai mult stupefiata de reactia mea ,caci uneori ma opream razand isteric.Brusc,mi-am scufundat mana delicata in vasul plin cu apa si am privit cum stropii mi se scurgeau pe degete.Am tresarit cand Marcus incepu sa cante cu mine,fiindca avea o voce superba dar si pentru ca nimeni niciodata nu s-a bagat peste mine cand cantam.M-am ridicat usor ofensata si m-am oprit.Ducele imi saruta mana in semn ca isi cere scuze.Dupa aceasta scena , Clarice chicoti.
-Eu cred ca ma retrag.
L-am condus pe duce.Cand m-am intors,Clarice ma privea ca si cum ar fi la un pas de a ma interoga complet.
-Ei?intreba Clarice
-Ei ce?
-Ei chiar el i-a ucis?
-Nu! Asta e usa de manastire.am zis sarcastica apoi am continuat: normal ca el i-a ucis.Ma tem pentru el insa.
-Vanderbourg ti-a intrat la suflet.
-Da,nu stiu, poate.Desi cred ca banii lui mai mult.
Sus In jos
~Juluka~
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Diane Garcher- O femeie prinsa intre dragoste si orgoliu   Joi Iun 04, 2009 7:12 pm

Vrey Shocked foarte bine!
Dar ai sarit prea repede peste...momentele interesante Big grin
Data viitoare poti descire mai mult Big grin
want next!

Integrated
Integrated

MesajSubiect: Re: Diane Garcher- O femeie prinsa intre dragoste si orgoliu   Joi Iun 04, 2009 7:15 pm

III
Clarice ma privi pentru cateva clipe usor trista.Zambind, imi lua mana intr-a ei si de fiecare data cand oftam se incrunta .Probabil ca regreta ceea ce facusem amandoua ,probabil ca il compatimea pe ducele Marcus Vanderbourg.
Si totusi,stiam ca ea va fi mereu acolo langa mine sa ma ajute . Clarice a fost cea mai minunata persoana pe care am stiut-o vreodata,cea mai simpla si totusi pesimista.Viata i-a daruit doi copii frumosi,de ce sa se intristeze?Emanuel?
Emanuel a fost un cuceritor care a cazut prada delicatetei si feminitatii ei excesive . Totodata,Clarice a fost o fata visatoare ce dorea sa aiba companie si afectiune din partea unui barbat elegant si frumos ,cum era Emanuel.
Imi amintesc cum am cunoscut-o:
Era in dimineata zilei de 1 august.Camille venise grabita sa ma anunte ca ducele si Olympe tineau un fastos bal.Am acceptat sa merg , dupa ce ducele mi-a trimis cateva scrisori insistente.In sfarsit,ajunsa acolo ,am observat o fetiscana satena cu buclele ondulate,cu un piept frumos si mic , care totusi nu avea partener.M-am uitat umpic la mine , la ceea ce eram eu .Desi eram si inca sunt o femeie delicata , aveam totusi o masculinitate privind trupul caci masa musculara era usor excesiva in cazul meu.In sfarsit, l-am rugat pe ducele Vanderbourg sa ma conduca in dorimitorul sau.Probabil nebunul isi inchipui altceva caci atunci cand l-am rugat ca imi imprumute niste haine de ale sale si o masca de catifea neagra,paru a fi calcat de trasura .
Am imbracat hainele si,am coborat jos,nu inainte sa imi tund parul foarte scurt .Ajunsa in salon,am invitat-o pe frumoasa Clarice sa danseze cu mine.Uimita de vocea feminina a barbatului din fata ei,ea accepta asa ca am inceput sa valsam usor.In timp ce dansam , imi marturisi ca se numea Clara Tulche insa toti ii ziceeau Clarice.Eu nu m-am prezentat si la finalul melodieie ne-am retras afara si am sarutat-o.
Dupa doua zile ma trezesc cu ea la usa, plina de lacrimi ,furioasa.Tipa la mine reprosandu-mi ca am facut-o sa se indragosteasca de mine.Marea mea greseala a fost sa o rog sa isi dea seama ca defapt Emanuel Duprat a fost amorezul mascat.Mare greseala am facut atunci !
M-am trezit din visare.Clarice ma lua de mana si incepu sa rada.
-Visezi,Diane ?
-Da.
-Doresti sa te las singura?
-De ce ai venit ?
-Sa te rog sa nu mai te superi.Pentru ca si asa esti bolnava.
-Tensiunea.Imi curge sange pe nas si gura.Mare lucru !
Clarice se ridica si iesi fara a mai zice ceva.Am privit in urma ei oftand.Buna prietena ! Sora de cruce ! Cum o puteam lasa asa?Cum o puteam lasa sa se supere din cauza mea.Ochii-mi glaciari privira prin camera mea cu aerul inchis .Priveam semineul in care focul dansa nebuneste incalzindu-mi trupul atletic.Bijuteriile se scaldau intr-o aura de lumina .
Doua ore mai tarziu , am primit o scrisoare foarte interesanta.Era de la Valerius Vanderbour,micul fiu al ducelui sau mai bine zis marele iubit al Claricei.Scria:
,, Imi pare rau daca aceste randuri neinsemnate ,venite de la un adolescent ,va vor face sa va simtiti prost.Doresc insa sa va aduc la cunostiinta ca peste ceva zile voi implini nici mai mult,nici mai putin de 16 ani.Stiu , credeti ca va invit la o petrecere dar nu, chiar dimpotriva , va alung de langa mine si familia mea.Totusi, as dori sa imi faceti un cadou: plecati din Paris pana maine , 2 iunie 1833.Cu respect si parere de rau, Valerius J. Vanderbourg."
Am lasat scrisoarea jos si ironica am soptit:
-La multi ani,copile!
Am chemat-o pe Camille si i-am cerut sa faca bagajele .In acea seara,am plecat amandoua la Zephille , un sat uitat de lume ,unde aveam o casuta dragalasa.Insa inainte sa plecam , am lasat in casa un bilet in care specificam cauza plecarii mele si locul unde am hotarat sa imi petrec de acum viata.
Sus In jos
~Juluka~
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Diane Garcher- O femeie prinsa intre dragoste si orgoliu   Joi Iun 04, 2009 7:19 pm

Crying or Very sad Nu o sa il mai vada pe Marcus?

Integrated
Integrated

MesajSubiect: Re: Diane Garcher- O femeie prinsa intre dragoste si orgoliu   Joi Iun 04, 2009 7:49 pm

IV

Camille ma privea ingrijorata fiindca imi cufundam ochii umezi in batistuta de matase mai mereu.Ma durea.Ma durea ca eu Diane Garcher am cazut prada unei mile fata de-un pusti orgolios.Mi-am aranjat rochia lunga si roz de cateva ori.
-Ma fac femeie de casa ! am exclamat eu brusc, iar servitoarea mea incepu sa rada
-Cum asa?
-Pai...Imi las parul sa creasca ceva mai lung,imi iau un sot,fac niste copilasi frumosi...
-Ori sunteti obosita,ori v-a batut Soarele in cap , madame.
Am oftat.Trasura mergea incet si credeam ca nu se mai termina drumul de la Paris pana in Zephille.Plangeam privind pe fereastra.
Obrajii-mi slabi erau arsi de soarele de jar.Oh ce viata am inceput sa duc in ultimele luni: zbuciumata,obositoare.
Mi-am strecurat mana in saculetul de pe bancheta si,am scos de acolo un bilet.Imediat ce am citit am ramas socata.
-Vizitiu ,intoarce trasura !!! Ne intoarcem la Paris !!!
Camille ramase cu gura cascata si ma intreba de ce.
-Aici scrie astfel:
,,Excusez-moi daca am intervenit acum insa scrisoarea de la fiul meu era pentru altcineva.Daca te-a facut sa suferi sau sa pleci ,as dori sa imi cer mii de scuze sincer.
Cu dragoste,Marcus Vanderbourg"
-Ce rusine ! Ce rusine , madame.Si noi am plecat ca niste...
-Nu spune Camille,si'l vous plait !
Am ajuns la Paris pe la orele 24:00.Camille ramase acasa iar eu am mers numai decat la duce.Si el , si Valerius au fost surprinsi sa ma vada acolo , la ora aceea.Copilul sari si imi saruta mainile plangand.I-am soptit ca il iert si m-am asezat pe un scaun,iar Valerius se retrase.Am ramas singura cu Marcus, lucru ce imi starni o oarecare teama.Zambea nonsalant si ma privea bland.Stiam ce isi dorea de fapt,dar am preferat sa nu ii reporsez ceva.Tacerea se mentinu cateva clipe in camera.Rochia eleganta si roza de dinainte era acum murdara si mirosea a transpiratie.Parul imi era ravasit ,eram palida si tremuram.Cum?Cum desi eram ingrozitoare ,ducele ma gasea atat de atragatoare?Cum?! Oare chiar tanjea dupa mine?
M-am ridicat si mi-am turnat putin vin de Bordeaux,apoi am dat bautura pe gat.El ramse uimit ,mai ales dupa ce am aruncat paharul de perete si am inceput sa plang.Veni la mine,ma cuprinse si inchise ochii oftand compatimitor.I-am luat mana si l-am muscat incet apoi m-am prabusit pe podeaua rece .Incercam sa il fac sa inteleaga ca eu sunt o femeie materialista,o femeie care la prima vedere pare o usuratica insa care in realitate doar curata barbatii de bani.O femeie ce nu a iubit vreodata cu adevarat,pana atunci.Insa ma temeam sa nu ma vada doar o metresa oarecare.Nu mi se parea nici sfant , nici malefic.Insa trebuia sa fiu precauta.Brusc,i-am soptit numele si am inceput sa cant . El ma tinea de mana incercand sa ma calmeze.Luminile din candelabrele de argint se stinsera imediat dupa ce el imi marturisi cu o voce pura precum sufletul sau atunci un minutat "Je T'aime!"
Hotarata sa incetez asa zisa mascarada ,m-am prins cu mana de un scaun si m-am ridicat .I-am mangaiat fata zambind formal si am iesit pe usa.Era atat de cald afara asa ca am hotarat sa fac o plimbare pe Champs-Elysees ,chiar la miezul noptii.
Felinarele inca straluceau in timp ce pasii mei rasunau grabiti.Imi era teama ca nu cumva Marcus sa fie in urma mea .
Am renuntat la plimabare si m-am intors acasa.Am urcat in camera mea si , incepand sa plang ,mi-am cufundat corpul gol in asternuturile albe din matase .Imi era asa de frig .Era iunie si totusi eu inca mai aveam focul arzand in semineu,inca mai imi era frig ca si cum ar fi iarna.Priveam pernele pline de sange inchis la culoare,uscat.Suspinam,plangeam, ma intorceam pe toate partile pana cand am reusit sa dau cearsaful jos.Mareata luna imi mangaia corpul dezbracat cu razele ei fine .Am imbratisat o perna.Eram disperata.De la moartea Olympiei si a lui Emanuel ,familiile Duprat si Vanderbourg tot se tineau dupa mine ca si cum as fi o pretioasa zeita .Ceasurile batura ora 2:00 dimineata,iar eu am reusit in sfarsit sa adorm.
Sus In jos
[*cleexie<3*]
Cool Girl
Cool Girl

Numarul mesajelor : 203
Data de inscriere : 26/03/2009

MesajSubiect: Re: Diane Garcher- O femeie prinsa intre dragoste si orgoliu   Joi Iun 04, 2009 8:07 pm

iui:x
interesant.
şi ăsta e de şniţăăl magazââân.
nu,deci pe bune.chiar îmi place..bine că unele chestii as vrea sa le mai întorci,suceşti,roteşi --învârţi...
de fapt.
nu ştiu de ce comentez atâta.singurul fic pe care l-am facut vreodată este despre doi fraieri care fug unul de altul aka stupid love sory

deeeci
one more time:imi place
Sus In jos
Purple_@
Integrated
Integrated

MesajSubiect: Re: Diane Garcher- O femeie prinsa intre dragoste si orgoliu   Vin Iun 05, 2009 1:43 pm

V

Am dormit 2 zile.In acest timp,Camille a avut grija de casa in timp ce Thomson s-a intors in Paris.Ducele a venit zilnic sa se intereseze de starea mea,insa, Thomson nu i-a zis decat ca si-ar dori ca dumnealui sa nu mai treaca pe la conacul meu.
M-am trezit intr-un tarziu.Eram inca goala , si nu am observat asta pana cand nu am simtit cearsafurile din matase mangaindu-mi pielea.M-am ridicat ,acoperindu-mi corpul cu cearsafurile.Dupa ce am coborat in salon am vazut acolo o figura cunoscuta.Era Clarice,fumand.Se chinui sa zambeasca.O priveam intrebatoare.
-Madame ! se auzi vocea Camillei
-Da?Uh?Ce este?
-Imbracati-va !
Am rosit si apoi am revenit cu o rochie rosie pe mine.Clarice se ridica si ma imbratisa strans.Usor speriata , am imbratisat-o la randul meu .I-am simtit fata uda.Plansese ! I-am luat fata intre maini .
-M-am logodit !
-Cu cine?
-Cu Valerius.
Era sa cad de pe picioare.Am schitat un zambet si m-am departat de ea.
In acea clipa, cineva batu la usa.Thomson deschise si se enerva.
-Madame , a venit un ...bogatas !
Marcus il privi compatimitor si intra .Ne analiza pe fiecare : pe mine,Clarice,Thomson si Camille.Era usor uimit de atitudinea noastra.Vazu inelul de pe mana Claricei si zambi .Imi saruta mana elegant si o privi rece pe Clarice.M-am asezat pe scaun si am inceput sa rad.Se uitara intrebator inspre mine.
-Vai ! Dar o sa ii fii nora amantului meu?Atunci eu voi fi soacra ta !
Am continuat sa rad isteric si m-am retras.O liniste apasatoare se lasa.Cei doi se priveau cu ura,tacand .Din cand in cand se mai auzea glasul meu care canta sau sunetul ceasului.
Brusc,Marcus ii lua mana si i-o saruta zambindu-i dezgustat de femeia din fata lui.Totusi, ii zambi larg,privind-o atent.Clarice se simtea usor rusinata de aceasta intamplare.Nu dorea sa il supere pe duce , dar nici pe Valerius.Tinea la adolescentul in varsta de 15 ani.
-Nu ca e ciudat?
-Ce vreti sa ziceti cu asta,monsieur?
-Toate mancatoarele de bani sunt la fel.
-Mai exact?
-Sincer?Cand am intalnit-o pe Diane ,pentru prima data,pe Champs Elysees mi-am dorit sa ii fiu amant.Era frumoasa si inca mai este.Dar ,credeam ca va fi a mea pentru cateva nopti .Totusi, m-a fermecat si o stie .De ce?Fiindca poate avea orice isi doreste casatorindu-se cu mine,insa nu vrea.Cred ca......Of ! Cred ca prefera sa moara decat sa apartina trup si suflet unui barbat.
-Ce legatura are asta cu mine?
-Oare toate sunteti la fel?Oare si dumneata l-ai fermecat in acest fel pe fiul meu?
Am reaparut intr-o rochie mov.Ii priveam confuza.Erau atat de reci si distanti unul fata de celalalt.Am preferat sa tac.Dupa cateva clipe , Clarice se ridica.
-Eu ma retrag .
-Te conduc.
-Nu e nevoie...Au revoir,Diane !
Iesi.M-am asezat in locul ei ,privindu-l pe duce usor trista.Imi mangaie chipul si imi saruta fruntea strangandu-mi mana .Mi-am lasat capul pe umarul sau.Respiram umpic mai greu,sufocata de trupul sau urias ce ma imbratisa.Am inchis ochii insa nu am adormit.L-am cuprins la randul meu ,sarutandu-i obrajii.
-Ce crezi?
-Despre?
-Nunta fiului tau.
-Stii...nu vreau asta.
-Dar si tu te-ai insurat.
-Aveam 24 de ani atunci.
-Faci cum vrei.
L-am lasat singur cateva clipe. M-am dus la Thomson si l-am rugat sa vina cu mine.Am coborat apoi in pivnita conacului .Am adus un cufar plin cu poze.Marcus se ridica,uimit.
-Ce's cu acestea?
-Si eu am fost casatorita.
-Poftim?!
Am deschis cufarul si, am scos cateva poze.
-Iata-l !
Erau niste poze vechi , mai mult niste portrete ale unui barbat ce arata exact ca Marcus.Cand le privi,acesta incepu sa planga si sa suspine ,luandu-ma de mana .Le lasa apoi jos si ma imbratisa sarutandu-ma.Fara sa imi dau seama,am raspuns sarutului.Ma lua in brate si ma duse in dormitorul meu.Ma puse pe pat si incepu sa ma dezbrace.L-am oprit brusc:
-Cum imi vei garanta ca dupa asta nu ma vei considera o c*rva?
-Fiindca te ....
L-am intrerupt:
-...ador?
-Nu ! Te divinizez !
In acea dupa-amiaza ne-am iubit.Pentru prima oara m-am daruit unui barbat.Totusi, imi era teama.Ma temeam ca nu cumva sa ii fi indeplinit dorinta ,lucrul dupa care tanjea.Nu doream sa isi schimbe parerea despre mine . Nu doream ca apoi sa se laude subtil , si cu atat mai mult , nu doream sa il las sa imi reproseze ca's o c*rva ce seaca barbatii de bani.
Noaptea nici nu s-a dus acasa.Nici macar nu a dormit.A stat langa mine si m-a privit cum dorm , mangaindu-ma.Oare,intalnisem in sfarsit barbatul romantic si minunat pe care il doream dintotdeauna?
Sus In jos
~Juluka~
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Diane Garcher- O femeie prinsa intre dragoste si orgoliu   Vin Iun 05, 2009 2:35 pm

Smile Deci esti minunata.
Chiar ai talent.
!bravo~

Cool Girl
Cool Girl

feminin Berbec Numarul mesajelor : 356
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Diane Garcher- O femeie prinsa intre dragoste si orgoliu   Mier Iun 10, 2009 3:35 pm

ai talent.
bravo Love
Sus In jos
Nuclear Boom
Moderator global
Moderator global

feminin Taur Numarul mesajelor : 526
Data de inscriere : 02/06/2009
Varsta : 83
Localizare : d;uh cauta-ma pe Onicescu 36

MesajSubiect: Re: Diane Garcher- O femeie prinsa intre dragoste si orgoliu   Mier Iun 17, 2009 2:33 pm

au niste nume ale naibii de ciudate O_O
ai talent, Congrats >Big grin<
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Diane Garcher- O femeie prinsa intre dragoste si orgoliu   

Sus In jos

Diane Garcher- O femeie prinsa intre dragoste si orgoliu
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Spatiu intre doua imagini in HTML [R]