Greeny Mind
Bine ai venit pe forum! Te rog sa te inregistrezi, sau daca esti deja membu al acestiu forum sa te conectezi. Multumesc!
Greeny Mind

Think Green!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Walking Dead

In jos 
AutorMesaj
bittersweet.
Little Girl
Little Girl

feminin Varsator Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 04/07/2009
Varsta : 24
Localizare : pe langa Timisoara

MesajSubiect: Walking Dead   Sam Iul 04, 2009 3:02 pm

Nu am vazut niciunde vreun topic cu reguli in care sa scrie de cate postari avem nevoie, acord sau chestii dinastea... daca n-am facut bine ca l-am deschis, il puteti muta/sterge, inteleg Smile .

Un bileţel strecurat în buzunarul din spate al pantalonilor, asta a fost tot ce am primit de la el după săptămâni întregi de chin. Zile în care mă teroriza îngrozitor de plăcut cu a lui prezenţă imprevizibilă. Apărea şi dispărea când avea el chef şi culmea, doar eu îl vedeam. Dintre toate persoanele din nenorocita asta de şcoală, doar eu îl vedeam stand rezemat de perete, cu zâmbetul ăla irezistibil în colţul gurii.
Nu îmi vorbea, nici eu nu îi puteam vorbi. Pentru că de fiecare dată când încercam să mă apropii de el, el dispărea pur şi simplu, se topea ca fumul, ca şi cum nici n-ar fi existat. Aş vrea să ştiu dacă e real sau e doar o plăsmuire a imaginaţiei mele. Nu cred că sunt chiar atât de nebună încăt să am vedenii, dar faptul că apare şi dispare după bunul său plac, e greu de crezut.
Ce mă calcă cel mai tare pe nervi e că nimeni altcineva nu îl vede, doar eu. Oare asta trebuie să mă facă să cred că e doar imaginaţia mea ? Dar e imposibil ! Deşi nu l-am atins niciodată, pot jura cu mâna pe inimă că el e real şi nu visez.
Preferă să păstreze distanţa. Cel mai des îl pot vedea la cantină, stând la masa din faţa mea. La distanţă. Dar uneori îl simt şi în spatele meu, ca o umbră. Un val de răceală plăcută mă cuprinde şi pot să jur că simt respiraţia cuiva în ceafă, dar când mă întorc nu zăresc nimic. Şi asta mă înfurie.
Am încercat de multe ori să dau de el, dar degeaba, pur şi simplu nu apare când vreau eu ci numai când vrea el.
Jocul ăsta al lui de-a şoarecele şi pisica mă calcă pe nervi, dar am descoperit cu stupoare că îmi place şi că încet, încet, a reuşit să-mi acapareze gândurile, să facă în aşa fel încăt să fie prezent în fiecare gând de-al meu.
Oh, mă întreb, nu îl dor picioarele ? Cât a alergat în mintea mea ... în mintea mea nebună care îl proiectează ca pe o hologramă, ca pe un spectru, ca pe un vis din al cărui nebunie se hrăneşte.
O nebunie ce îmi cere imperios să îl visez, să îl văd, o nebunie ce se hrăneşte din iluzia lui. El alimentează şi trezeşte la viaţă cele mai ascunse dorinţe ale mele. Îmi dă vise ca şi hrană, crezând că astfel mă mulţumeşte, dar nu-şi dă el oare seama că eu de altceva am nevoie ?
Când te gândeşti la acel lucru după care toată lumea tânjeşte, îţi vin în minte culorile roşu sau roz, nu-i aşa ? Cel puţin, eu văd totul ca pe o catifea roşie când mă gândesc la asta.
Şi la ce mă gândesc ? La tine, la mine, la noi. Cum se va sfârşi asta ? Ce se va alege de mine când nu vei mai veni ? Pentru că am devenit ca un dependent de droguri, tu eşti drogul meu. M-ai lăsat să mă hrănesc din iluzia ta şi dacă dispari, mă voi sfârşi încet şi dureros.
Nu ştiu dacă te vei materializa în realitate şi voi putea să te ating, dar stadiul acesta de visare e ca o dulceaţă de căpşune întinsă pe o felie de pâine cu unt. Mă hrănesc cu vise, crezând că îmi sunt de ajuns, dar acolo afară nu mai există vise, ci doar realitatea ce te izbeşte crud şi-ţi spulberă visele, transformându-le în cioburi. Încerci să le strângi, dar niciodată nu reuşeşti în întregime.
Am nevoie de tine să supravieţuiesc în lumea aia nebună. Dar cum să pot face asta, când tu nu eşti real, eşti doar un vis ? Te port cu mine în gând peste tot, dar tu nu poţi să mă iei de mână, în braţe, să mă fereşti de belţi ...
Ciudată sunt, nu-i aşa ? Pentru că vorbesc cu tine şi tu nici măcar nu eşti aici, nu mă asculţi. Dar poate că eşti, ascuns în străfundurile minţii mele nebune, într-un colţ întunecat, unde îţi place să te ascunzi şi mă asculţi în tăcere.
Dar tu nu ieşi de acolo, nu cum vreau eu ... ohh.
Privesc din nou acel bileţel. Poate că el îmi va oferi răspunsurile şi mă va conduce spre îndeplinirea visului mult dorit. Îţi voi atinge oare chipul fin, îţi voi simţi fermitatea braţelor ? Dar tu, oare, mă vei lăsa să o fac ?
Sus In jos
~Juluka~
Admin
Admin

feminin Scorpion Numarul mesajelor : 445
Data de inscriere : 15/03/2009
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Walking Dead   Sam Iul 04, 2009 4:42 pm

E minunat ficul asta.
Esti excesiv de talentata.
Imi place cum vorbeste cu el si dupa isi da seama ca vorbeste singura si ea totusi stie ca el exista.
Si e asa de simplu fara complicatii si chestii de genul. E superb, abia astept nextul.

Little Girl
Little Girl

feminin Varsator Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 04/07/2009
Varsta : 24
Localizare : pe langa Timisoara

MesajSubiect: Re: Walking Dead   Dum Iul 05, 2009 10:02 pm

Multumesc :"> . Exagerezi cand spui ca sunt excesiv de talentata, nu-i asa Smile daca ai citi si alte ficuri de-ale mele, ti-ai schimba parerea.
Asta e cel mai bun fic al meu... cel care mi-a castigat reputatia de scriitoare talentata Smile .
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Walking Dead   

Sus In jos

Walking Dead
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Greeny Mind :: DIVERSE :: Creation Zone :: FanFics-
Mergi direct la: