Greeny Mind
Bine ai venit pe forum! Te rog sa te inregistrezi, sau daca esti deja membu al acestiu forum sa te conectezi. Multumesc!
Greeny Mind

Think Green!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Ce ai alege?

In jos 

Mircea sau Gica?
Mircea
0%
 0% [ 0 ]
Gica
100%
 100% [ 2 ]
Total voturi : 2

AutorMesaj
~Juluka~
Admin
Admin

feminin Scorpion Numarul mesajelor : 445
Data de inscriere : 15/03/2009
Varsta : 22

MesajSubiect: Ce ai alege?   Mar Iul 28, 2009 6:15 pm

Am gasit asta si m-am gandit sa va intreb si pe voi ce a-ti alege.

Esti un iepuras. In fiecare zi trebuie sa cari doi saci de morcovi pana la imparat ca sa primesti salariul. Drumul e lung si obositor, deci trebuie sa ai un partener care sa te ajute si pe care sa il ajuti. Tu aveai unul cu care ai carat saci timp de cativa ani, insa intr-o zi a aparut un iepure foarte puteric care ar fi, facut drumul mult mai usor.Partenerul tau, Mircea, te-a lasat balta pentru acel iepure.Ai ramas singur, Mircea venind foarte rar sa care sacii cu tine, pana a aparut Gica si partenerul sau, care te ajutau pe rand, dar mai mult te ajuta Gica. In curand, Mircea a renuntat la iepurele puternic, la fel si Gica la partenerul sau. Acum amandoi vor sa devina partenerii tai. Tu l-ai alege pe Mircea, pentru ca ti foarte mult la el, iar drumul impreuna e minunat, insa deja i-ai promis lui Gica. Daca l-ai alege pe Gica, Mircea nu s-ar supara, pentru ca nu ii datorezi nimic si ati ramane prieteni, dar iti doresti foarte mult sa fie el partenerul tau. Ai de ales intre dorinta si loialitate. Tu pe cine ai alege, pe Mircea sau pe Gica? Va rog sa argumentati Big grin

Integrated
Integrated

feminin Berbec Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 30/07/2009
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Ce ai alege?   Joi Iul 30, 2009 6:09 pm

gica...mircea m`a lasat pentru iepurele acela puternic nu? si in plus nu cred in sentimentele astea de loialitate :-j deci...gica Smile
Sus In jos
Pirate. Queen.
Admin
Admin

feminin Gemeni Numarul mesajelor : 678
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 23
Localizare : Pe undeva pe langa Bucuresti,Prin Bucuresti sau sub Bucuresti.Romanica\:d/

MesajSubiect: Re: Ce ai alege?   Joi Iul 30, 2009 8:06 pm

Daca nu spuneai ca Mircea ma iarta daca nu merg cu el, l-as fi ales pe el pentru ca nu suport sa pierd persoanele la care tin, si probabil imi parea bine ca el se intoarce la mine chiar daca stiam ca nu fac bine.Doar pentru ca il iubeam
Dar,cum ai spus ca ramanem prietnei il aleg pe Gica, pentru ca el merita.

その惑星を保存自分を殺し
traducere

...si acum...treci la treaba!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ce ai alege?   

Sus In jos

Ce ai alege?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Greeny Mind :: DIVERSE :: Cafenea-