Greeny Mind
Bine ai venit pe forum! Te rog sa te inregistrezi, sau daca esti deja membu al acestiu forum sa te conectezi. Multumesc!
Greeny Mind

Think Green!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Cura de slabire

In jos 
AutorMesaj
~Juluka~
Admin
Admin

feminin Scorpion Numarul mesajelor : 445
Data de inscriere : 15/03/2009
Varsta : 22

MesajSubiect: Cura de slabire   Sam Mar 21, 2009 9:32 pm

Tineti cura de slabire? Cum e?
Au nu am tinut niciodata, pentru ca sunt foarte slaba si incerc sa ma ingras, nu sa slabesc.
Sus In jos
http://greeny-mind.forumz.ro
VitaminaK13
Cool Girl
Cool Girl

feminin Taur Numarul mesajelor : 258
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Cura de slabire   Joi Apr 23, 2009 12:53 pm

Nu m-as supara sa mai slabesc dar nu vreau sa tin cura de slabire...daca slabesc asa...incercand sa nu mananc exagerat, ok, daca nu..mai vad eu..dar nu tin cura de slabire si nici nu am tinut
Sus In jos
Beatrice
Integrated
Integrated

feminin Sagetator Numarul mesajelor : 105
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 24
Localizare : Slatina

MesajSubiect: Re: Cura de slabire   Mar Mai 26, 2009 8:31 pm

Eu personal nu am tinut dar stiu de la varamea ca a tinut ceva timp si intradevar a slabit, dar dupa aceea a inceput sa manace iar normal si s-a ingrasat la loc.
Eu sunt de parere ca nu sunt prea bune curele astea.adica sunt si alte metode pentru a slabi.
Sus In jos
Diva
Moderator global
Moderator global

feminin Capricorn Numarul mesajelor : 682
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 24
Localizare : ~dark palace~

MesajSubiect: Re: Cura de slabire   Mar Mai 26, 2009 8:52 pm

eu personal va spun sa nu incercati..am o prietena care a vrut sa slabeasca c orice pret desi nu era deloc grasa, insa gurile rele..u know...si a incercat o cura de slabire drastica, iar rezultatul a fost anorexia...fetelor, iubiti-va asa cum sunteti si nu mai incercati cura de slabit..mancati sanatos si regulat, faceti sport si in felul asta va mentineti...sfat de la mine si Amelia Smile

...~Aishiteru The GazettE~...
...I wanna pe mine cuz i love you!...and because I need you!...and because I feel you right here, with me...

Why does your pain touch me so? Surely It's because I was afraid of repeating history and losing you!...
Sus In jos
http://night-fantasy.forumotion.net
[*cleexie<3*]
Cool Girl
Cool Girl

Numarul mesajelor : 203
Data de inscriere : 26/03/2009

MesajSubiect: Re: Cura de slabire   Joi Mai 28, 2009 2:07 pm

Nu am incercat pt. ca sunt slaba.Si nu cred ca as incerca,as prefera sa fac sport decat sa ma abtin de la mancare.
Sus In jos
VitaminaK13
Cool Girl
Cool Girl

feminin Taur Numarul mesajelor : 258

MesajSubiect: Re: Cura de slabire   Joi Mai 28, 2009 2:43 pm

consider ca este mai bine si mai usor sa slabesti facand sport. Sportul este sanatos, in schimb tinand cure de slabire si mai ales la varsta asta cand corpul nostru este in crstere poti ajunge la tot felul de rezultate neplacute. Corpul nostru are nevoie de multe chestii din alimente , iar noi daca le reducem ne putem simti mai slabiti, insa daca mancam sanatos si regulat si facem sport e cel mai ok, parerea mea.
Sus In jos
Ada
Integrated
Integrated

feminin Gemeni Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 03/06/2009
Localizare : Deep in your heart:x

MesajSubiect: Re: Cura de slabire   Lun Iun 08, 2009 3:35 pm

Eu sunt slabutza si n;am nevoie Embarassed .
Sus In jos
do0olshe
Cool Girl
Cool Girl

feminin Pesti Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Cura de slabire   Mar Iun 09, 2009 8:52 am

nu am tinut. mai bine fac cateva exercitii si mananc sanatos o luna decat sa tin cura de slabire Wink
Sus In jos
ZuZu
Integrated
Integrated

feminin Capricorn Numarul mesajelor : 57
Data de inscriere : 09/06/2009

MesajSubiect: Re: Cura de slabire   Sam Iun 13, 2009 10:42 pm

Eu am incercat sa tin o cura de slabire...dar dupa ce mi-am dat seama ca n-are rost m-am apucat de exercitii si sport. Mi-era foame toata ziua si mi-era pofta de orice numai pentru ca ma gandeam ca sunt la cura ...Asa ca am renuntat si sincer e mult mai bine asa Wink.
Sus In jos
kittiii.xD
Cool Girl
Cool Girl

feminin Berbec Numarul mesajelor : 356
Data de inscriere : 09/06/2009

MesajSubiect: Re: Cura de slabire   Mar Iun 23, 2009 12:52 pm

Nu am nevoie de cura.
Neutral
ce e ciudat la mine..oricat as manca.. oricate dulciuri as manca.. nu ma ingras deloc xD.
Sus In jos
vIntage.
Integrated
Integrated

feminin Pesti Numarul mesajelor : 75
Data de inscriere : 27/06/2009
Varsta : 26

MesajSubiect: Re: Cura de slabire   Sam Iun 27, 2009 8:56 pm

Nu am incercat sa tin cura de slabire vreodata (nu ca nu as avea nevoie, dar sunt cam pofticioasa). Cred ca mai simplu ar fi sa faci sport regulat, dar asta cere si timp...
Sus In jos
Vivianne
Little Girl
Little Girl

feminin Leu Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 03/06/2009
Varsta : 30

MesajSubiect: Re: Cura de slabire   Lun Iun 29, 2009 5:20 am

Cura de slabire... Ei bine in unele cazuri da rezultate... desi nu recomand nimanui...

Curele de slabire in general sunt drastice si fac rau corpului deoarece majoritatea nu aduc acelasi raport de nutrienti in corp pe cat ar trebui .

Daca vreti neaparat sa slabiti , mergeti la un nutritionist si luati o dieta ( care este diferita de o cura de slabire ) incercati sa mancati sanatos ( Fast food in excess ingrasa !! ) , sa faceti sport si sa aveti o viata cat mai activa... Acestea sunt condimentele pentru o viata perfecta ( parerea mea ) si pentru a va mentine corpul sanatos si in deplina forma.

Si mai ales Nu luati pastile pentru slabit!!!! adevarat multe functioneaza dar va slabesc imunitatea si va puteti imbolnavi mult mai repede, plus ca in momentul in care opriti tratamentul exista riscul sa va ingrasati la loc...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cura de slabire   

Sus In jos

Cura de slabire
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Greeny Mind :: GIRL'S CORNER :: Sanatate-
Mergi direct la: